Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Rekrutacja do Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia rozpocznie się nabawem!

Już 1 września 2024 roku w Ostrowi Mazowieckiej rozpocznie swoją działalność Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia przy ulicy Partyzantów 39.

2024/04/rekrutacja-do-samorzadowej-szkoly-muzycznej-i-stopnia-rozpocznie-sie-nabawem-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_660e87df0138d Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Decyzja o powołaniu tej instytucji została podjęta uchwałą Rady Miasta Ostrów Mazowiecka i stanowi rezultat porozumienia zawartego z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organem prowadzącym szkołę jest Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej, natomiast nadzór pedagogiczny sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Proces tworzenia szkoły wspierała wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Kształcenie w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej będzie całkowicie bezpłatne. Otwiera to drzwi do edukacji muzycznej dla szerokiej grupy uczniów.

Rozpoczynająca się już w poniedziałek 8 kwietnia rekrutacja to moment, na który czekali wszyscy zainteresowani. Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecka przy ul. 3 Maja 66 od 8 kwietnia do 29 maja 2024 roku. Jest to okazja dla młodych talentów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności muzyczne w profesjonalnym i wszechstronnym środowisku.

Dla uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej koniec roku szkolnego będzie nie tylko czasem podsumowań, ale także okazją do otrzymania świadectwa promocyjnego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci będą mieli możliwość kontynuowania nauki w szkołach muzycznych II stopnia, rozwijając swoje umiejętności na jeszcze wyższym poziomie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.