Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Grzegorz Witkowski dołącza do Szkoły Muzycznej w Ostrowi Mazowieckiej

Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka rozpoczął prezentację kadry nauczycielskiej w Samorządowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Ostrowi Mazowieckiej od instrumentów dętych. Do zespołu dołączył nauczyciel gry na trąbce - Grzegorz Witkowski. Trąbka, jako królowa instrumentów dętych, o niezwykle ekspresyjnym i donośnym brzmieniu będzie teraz reprezentowana przez wybitnego muzyka i pedagoga.

2024/04/grzegorz-witkowski-nauczyciel-szkoly-muzycznej-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_66167de47b7ba Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Grzegorz Witkowski rozpoczął swoją przygodę z grą na trąbce w renomowanej Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Następnie kontynuował swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku, którą ukończył z wyróżnieniem. W latach 2021-2022 studiował w Conservatorio Claudio Monteverdi w Bolzano (Włochy) w ramach programu Erasmus plus pod kierunkiem prof. Marco Pierobon i prof. Giancarlo Parodi. W 2022 roku ukończył studia magisterskie z instrumentalistyki ze specjalizacją gry na trąbce na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. dra hab. Igora Cecocho. 

Podczas swojego rozwoju muzycznego Grzegorz Witkowski zdobył liczne osiągnięcia, które potwierdzają jego wyjątkowy talent i zaangażowanie w dziedzinie muzyki. Był solistą Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Zambrowie, z którą brał udział w międzynarodowych konkursach i festiwalach, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Jego osiągnięcia obejmują m.in. nagrodę specjalną jury Festiwalu Orkiestr Dętych Vejvodova Zbraslav w Czechach oraz Srebrny Medal na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych "Finalis".

Dodatkowo Grzegorz Witkowski angażuje się również w działalność edukacyjną i kulturalną poza granicami Polski. Brał udział w międzynarodowych konferencjach, gdzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecnie jako wybitny trębacz i pedagog, współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi, a także jest członkiem zespołu wykonującego koncerty pamięci Zbigniewa Wodeckiego "Wodecki Welcome To".

Zainteresowani mogą zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2024/2025, gdzie prowadzony jest nabór w następujących instrumentach: akordeon, flet, fortepian, klarnet, skrzypce, trąbka i wiolonczela.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.