Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Bezpłatne zabiegi dla zwierząt. Gmina Stary Lubotyń walczy z problemem bezdomności

Urząd Gminy Stary Lubotyń wychodzi naprzeciw potrzebom zwierząt oraz ich właścicieli, wprowadzając innowacyjny program opieki. W ramach "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności na terenie Gminy Stary Lubotyń" zapewniona jest kompleksowa pomoc dla czworonożnych mieszkańców.

2024/01/strzal-zblizenie-pyski-ladny-pies-i-kot-siedzi-policzek-przy-policzku-181624-21012-jpg_65ae75e891ba7 Zdjęcie ilustracyjne

Najważniejszym elementem programu są bezpłatne zabiegi sterylizacji i kastracji psów oraz kotów, które pomagają kontrolować populację bezdomnych zwierząt. Istnieje również możliwość usypiania ślepych miotów. Dodatkowo właściciele mają możliwość bezpłatnego znakowania swoich pupili przy użyciu mikroczipa, co ułatwia identyfikację i powrót do domu w przypadku zagubienia. Gmina refunduje 100 proc. poniesionych kosztów tych zabiegów. Warto zaznaczyć, że zabiegi te są dostępne wyłącznie dla stałych mieszkańców gminy Stary Lubotyń i ich zwierząt. Właściciele muszą dostarczyć swoje pupile do wyznaczonych gabinetów weterynaryjnych we własnym zakresie.

Gmina współpracuje z renomowanymi gabinetami weterynaryjnymi w celu zapewnienia wysokiej jakości usług. Zabiegi sterylizacji i kastracji przeprowadzane są w Gabinecie Weterynaryjnym lek. wet. Piotra Sołowińskiego w Ostrowi Mazowieckiej, z kolei znakowanie mikroczipem odbywa się w Gabinecie Weterynaryjnym VETiVET s.c. Dymerski W. i Koda A po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 602 533 347. Usypianie ślepych miotów jest realizowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PERRO, co stanowi istotny krok w zapobieganiu dalszej bezdomności zwierząt.

Zapewniona jest również całodobowa opieka weterynaryjna dla zwierząt, zarówno tych posiadających właścicieli, jak i bezdomnych. Lekarz weterynarii Artur Koda, prowadzący Przychodnię Weterynaryjną VetiVet, jest dostępny w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt oraz dla tych, którym ze względu na stan zdrowia lub życia niezbędna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Gmina zachęca także do zgłaszania błąkających się zwierząt, które wymagają pomocy. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie, mailowo, pisemnie lub osobiście w Urzędzie Gminy Stary Lubotyń. Dzięki temu można szybko reagować na sytuacje, w których zwierzęta potrzebują wsparcia.

Wprowadzony program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności na terenie gminy Stary Lubotyń to wyraz troski o dobrostan wszystkich mieszkańców, także tych czworonożnych. Działania te przyczynią się do zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt i poprawy warunków życia tych, które już mają swoje domy.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.