Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Webinarium "Prawo karne dla młodzieży" już wkrótce!

Fundacja Rozwoju Świadomości Obywatelskiej Experto Pro Bono mająca siedzibę w Zamościu na podstawie umowy zawartej z Powiatem Ostrowskim realizuje zadnie publiczne z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej wraz z edukacją prawną na terenie powiatu ostrowskiego.

2023/10/sad-sedzia-mlotek-fot-freepik-jpg-61603a5b4042e-big-jpeg_6523c3b9128d4 Zdjęcie ilustracyjne

W ramach podpisanej umowy, w czwartek 16 maja, w godz. od 9.00 do 11.00 odbędzie się specjalne zdalne webinarium edukacyjne, którego tematem będzie "Prawo karne dla młodzieży”. Spotkanie to stanowi realizację zadań publicznych z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawniczej na terenie powiatu ostrowskiego. Podczas webinarium zostaną omówione kluczowe zagadnienia związane z prawem karnym, skupiając się na potrzebach i zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać. Tematy poruszane podczas spotkania obejmować będą m.in. podstawy prawa karnego, prawa podejrzanego/oskarżonego, różnice w systemie prawa karnego dla nieletnich i dorosłych, oraz konsekwencje prawne związane z naruszeniem prawa karnego, w tym przemocą rówieśniczą, przemocą domową, cyberprzestępczością i odpowiedzialnością w Internecie.

Webinarium adresowane jest do szerokiej grupy odbiorców, w tym młodzieży, ich opiekunów, pracowników instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Jest to niezwykła okazja do zdobycia wiedzy na temat prawa karnego, który to temat jest szczególnie istotny w kontekście edukacji prawnej młodego pokolenia.

Link do udziału w webinarium: http://webinarium.fundacjaepb.pl

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.