Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Podziękowania dla policjantów, którzy pomogli w uratowaniu zwierząt z płonącej obory

Dzielnicowi z nurskiego posterunku nie wahając się ruszyli na ratunek w pożarze obory. Ich odwaga i poświęcenie pozwoliły uratować część zwierząt. Teraz, do ostrowskiej komendy wpłynęło pismo z podziękowaniem dla obu policjantów za ich bohaterską pomoc.

2024/05/pozar-obory-w-gminie-nur-fot-osp-boguty-pianki-jpg_664458a07533b Fot. OSP Boguty-Pianki

30 kwietnia br. przed południem, policjanci z nurskiego posterunku policji patrolując okoliczne miejscowości, natrafili na kłęby dymu unoszące się w powietrzu, które świadczyły o pożarze. Dyżurny przekazał im informację o zgłoszonym pożarze w miejscowości Godlewo-Warsze, należącej do gminy Nur. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli oborę, która stanęła w płomieniach a w niej przebywały krowy i cielęta. Policjanci bez wahania ruszyli do akcji. Wspólnie z właścicielami i sąsiadami wyprowadzali zwierzęta z płonącej obory. Ich odwaga i determinacja pozwoliły na uratowanie części zwierząt. Po zakończeniu akcji gaśniczej straż pożarna potwierdziła, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Heroiczna postawa policjantów została doceniona, gdy we wtorek 14 maja do ostrowskiej komendy zgłoszono podziękowania dla dzielnicowych sierż. szt. Artura Antoniaka i sierż. szt. Arkadiusza Plewnickiego od mieszkańca gminy Nur. Był to gest wdzięczności za ich bohaterskie zachowanie.

- Szanowny Panie Komendancie, na Pana ręce pragniemy przekazać najserdeczniejsze podziękowania... Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność i uznanie dla sierż. szt Artura Antoniaka oraz sierż. szt Arkadiusza Plewnickiego - funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej za ich bohaterską postawę podczas tragicznego pożaru, który miał miejsce 30 kwietnia 2024r. w miejscowości Godlewo-Warsze. Ich poświęcenie i odwaga, pomagając przy ratowaniu zwierząt z płonącej obory, mimo narażenia własnego życia i zdrowia, są godne najwyższego uznania. To właśnie dzięki ich determinacji i bezinteresownemu działaniu wiele istnień zostało uratowanych. Pragniemy w sposób szczególny wyrazić nasze podziękowania za wasz poświęcony czas, okazane wsparcie, wielką empatię oraz nieocenioną pomoc w trudnej sytuacji podczas pożaru budynku. Wasze zaangażowanie i gotowość do pomocy stanowią wzór dla innych. Oby było więcej takich Policjantów! Dziękujemy za waszą niezwykłą pomoc i okazane wsparcie!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.