Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Bezpłatne badanie mammograficzne dla mieszkanek gminy Małkinia Górna

Firma Mammo-Med sp. z o.o. ogłasza inicjatywę, która może uratować życie. Mieszkanki gminy Małkinia Górna mają okazję skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego, realizowanego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

2024/05/badanie-mammograficzne-w-malkini-gornej-fot-urzad-gminy-malkinia-gorna-jpg_66445e0b6b6c5 Fot. Urząd Gminy Małkinia Górna

Badanie mammograficzne jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala na wykrycie zmian nowotworowych na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju, nawet wówczas, gdy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza stanowi klucz do skutecznego leczenia i zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Zaproszenie do udziału w badaniu kierowane jest do Pań w wieku od 45 do 74 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Jest to doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych, aby skorzystać z tej bezpłatnej możliwości.

Aby się zarejestrować na badanie, należy skontaktować się pod numerami telefonów: 61 222 37 00 lub 583 257 602, jak również można skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej www.mammo-med.pl.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonować w czwartek 16 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w Małkini Górnej, ul. Przedszkolna 6 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.