Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Niewybuch z II wojny światowej znaleziony w gminie Andrzejewo

Na terenie gminy Andrzejewo jeden z mieszkańców znalazł niewybuch. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby, które zajęły się znaleziskiem.

2024/05/niewybuch-fot-kpp-ostrow-maz-jpg_664dae77cf8d5 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek 21 maja późnym popołudniem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niewybuchu znajdującym się na jednej z posesji w gminie Andrzejewo. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się małkińscy policjanci, aby zbadać sytuację i zapewnić bezpieczeństwo. Właściciel posesji, wykonując prace porządkowe, natrafił na metalowy przedmiot na głębokości około 5 cm pod powierzchnią ziemi. Przedmiot ten swoim wyglądem przypominał pocisk. Po przybyciu na miejsce ostrowscy policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego (NGRM-P) przeprowadzili szczegółowe oględziny i potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kalibru 80 mm o długości około 25 cm. Pocisk ten, całkowicie skorodowany, pochodził z czasów II wojny światowej.

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, policjanci zabezpieczyli teren wokół niewybuchu i będą go strzegli do momentu przybycia specjalistycznej jednostki saperów, która zajmie się neutralizacją i usunięciem pocisku. Znalezisko to jest kolejnym przypomnieniem o tragicznych wydarzeniach z przeszłości, które nadal mogą mieć wpływ na nasze życie.

- Przypominamy aby absolutnie nie przenosić, dotykać ani rozbrajać niewybuchów. Miejsce, w którym się znajduje należy jak najszybciej zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych zwłaszcza dzieci. O niewybuchu należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią patrol saperski - apeluje asp. Marzena Laczkowska.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.