Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z miasta


Lato w ogrodzie. Jakie zabawki dla dzieci wybrać?

Ciepłe dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, dlatego warto wykorzystać lato i spędzać jak najwięcej czasu w ogrodzie. Przebywanie na powietrzu i ruch pomagają w budowaniu wysokiej odporności organizmu i podniesieniu poziomu witaminy D. Dzięki aktywności fizycznej dzieci mają silniejsze mięśnie i więcej energii na co dzień. Ponadto ruch na powietrzu sprzyja prawidłowemu rozwojowi układu nerwowego i pomaga zdobywać nowe umiejętności w szkole. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko z radością spędzało czas w ogrodzie, sprawdź, jakie zabawki możesz dla niego wybrać.

2024/05/3-png_665429aa78a6b

Bramka i piłki do gry w piłkę nożną

Dzieci w każdym wieku lubią grać w piłkę nożną. Bramka oraz piłka to zabawki do ogrodu, po które chętnie sięgnie zarówno przedszkolak, jak i dziecko w wieku szkolnym. Gra w piłkę pozwala pozbyć się nadmiaru energii i podnieść koordynację ruchową. Bieganie, kopanie piłki i strzelanie goli daje dzieciom wiele satysfakcji, dlatego z bramki chętnie korzystają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Mogą korzystać z niej samodzielnie, z rówieśnikami i rodzeństwem, jak również z rodzicami. Bramka do ogrodu jest składana, co sprawia, że można w każdej chwili rozstawić ją w dowolnym miejscu, a następnie szybko złożyć i schować do pomieszczenia gospodarczego.

2024/05/2-png_665429dfe0d67

Zestaw do gry w badmintona

Badminton to prosta gra, w której biorą udział dwie osoby, dlatego zestaw z dwiema paletkami i lotkami pozwala bawić się wspólnie ze znajomymi, rodzeństwem i rodzicami. Gra nie wymaga dużej sprawności fizycznej, co sprawia, że chętnie biorą w niej udział nawet te dzieci, które do tej pory większość dnia spędzały w pozycji siedzącej. Dzięki zestawowi do badmintona można zachęcić je do częstszego ruszania się i podejmowania większego wysiłku fizycznego.

Dmuchany lub stelażowy basen ogrodowy

Zabawki wodne to idealny wybór dla dzieci na upały. W basenie ogrodowym maluchy oraz starszaki znajdują ulgę od wysokich temperatur. Woda schładza całe ciało, ogranicza nadmierne pocenie i ryzyko odparzeń oraz pomaga zrelaksować mięśnie. Jednocześnie dziecko w baseniku sporo się rusza, dlatego przez cały czas jest aktywne fizycznie, co pozytywnie wpływa na jego rozwój. Dla maluszków odpowiednie są małe brodziki dmuchane lub dmuchane place zabaw ze zjeżdżalniami wodnymi, zraszaczami i innymi elementami, które sprawiają, że zabawa jest jeszcze lepsza. Starsze dzieci z kolei mogą korzystać z basenów stelażowych, które mają większą powierzchnię do pływania.

2024/05/1-png_66542a127da20

Latawiec

Puszczanie latawca to znakomita rozrywka nie tylko w lecie. Młodsze dzieci mogą bawić się wraz z rodzicem, który wznosi latawiec w górę i pomaga maluchowi sterować nim w powietrzu. Z kolei starsze dzieci mogą samodzielnie próbować unieść latawiec i poruszać nim w wybranym kierunku. Zabawka sprawdza się dobrze, nawet gdy pogoda jest dość chłodna i uniemożliwia kąpiele w basenie oraz inne zabawy na świeżym powietrzu z powodu wiatru (np. grę w badmintona).

Stolik do zabawy piaskiem i wodą

Stolik do zabawy piaskiem i wodą to zabawka stworzona z myślą o przedszkolakach. Jest alternatywą dla klasycznej piaskownicy, na którą nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie. Stolik mieści zwykły piasek lub piasek kinetyczny i umożliwia korzystanie z wody w razie potrzeby. Dzięki niemu małe dzieci mogą robić babki z piasku, budować zamki i inne konstrukcje. Kontakt z piaskiem pozytywnie wpływa na rozwój zmysłów i ogranicza ryzyko zaburzeń integracji sensorycznej w przyszłości, dlatego warto umożliwić dziecku korzystanie z piaskownicy w takiej formie.

Artykuł sponsorowany

Wasze opinie

Julita   07:04, 28.05.2024

Mój maluch cały rok bardzo chętnie bawi się stolikiem wodnym z toyz, teraz wynieśliśmy go do ogrodu, nasypaliśmy piasku, nalaliśmy wody i mały jest zachwycony!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.