Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Wypadek na S61. Bus uderzył w autokar z dziećmi

Do zdarzenia drogowego doszło na trasie S61. W wyniku tego zderzenia cztery osoby potrzebowały pomocy medycznej.

2024/05/wypadek-s8-gniazdowo-fot-kppsp-jpg_66543212c664c Fot. KPPSP w Ostrowi Mazowieckiej

W sobotę 25 maja około godz. 15.30 na trasie S61 w pobliżu miejscowości Gniazdowo doszło do poważnego wypadku drogowego. Bus dostawczy najechał na tył autokaru, którym podróżowały 23 osoby. W autokarze znajdowało się 19 dzieci w wieku 15-16 lat, trzech opiekunów oraz kierowca. Kierowca busa podróżował sam. W wyniku zderzenia cztery osoby wymagały pomocy medycznej. Jedna z nich została przewieziona do szpitala, podczas gdy pozostałym udzielono pomocy na miejscu. Pozostali uczestnicy wypadku, mimo szoku, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Działania straży pożarnej były szybkie i skuteczne. Na miejscu zdarzenia pojawiło się 30 strażaków i siedem pojazdów ratunkowych. Ich główne zadania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym oraz wsparciu psychologicznym. Dodatkowo, strażacy rozstawili namiot pneumatyczny, który zapewnił schronienie uczestnikom zdarzenia.

Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny. Strażacy wykazali się dużym profesjonalizmem i szybkością działania, co pozwoliło na sprawne opanowanie sytuacji i minimalizację skutków wypadku.

Ten wypadek jest kolejnym przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności na drogach, szczególnie na trasach szybkiego ruchu. Przestrzeganie przepisów drogowych, utrzymanie odpowiednich odstępów oraz koncentracja za kierownicą są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.