Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Święcenia kapłańskie w Łomży. Ks. Buńkowski rozpoczyna posługę w ostrowskiej parafii

Uroczyste święcenia kapłańskie w łomżyńskiej katedrze zgromadziły wielu wiernych, którzy modlili się za nowo wyświęconych kapłanów. Wśród nich znalazł się ksiądz Kamil Buńkowski, który będzie posługiwał w parafii w Ostrowi Mazowieckiej.

2024/05/swiecenia-w-lomzynskiej-katedrze-fot-mylomza-jpg_665440d59a465 Fot. https://mylomza.pl/

W sobotę 25 maja w katedrze w Łomży odbyły się uroczyste święcenia kapłańskie, które stanowiły wyjątkowy moment dla całej diecezji. Uroczystości przewodniczył biskup Janusz Stepnowski, wspólnie z biskupem Tadeuszem Bronakowskim oraz rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, księdzem kanonikiem doktorem Robertem Bączkiem. Na mszę świętą przybyło wielu wiernych, aby wspólnie modlić się za nowo wyświęconych kapłanów. Kulminacyjnym punktem ceremonii było nałożenie rąk i modlitwa święceń. W pełnej ciszy, biskupi oraz zgromadzeni kapłani nałożyli ręce na głowy wyświęcanych diakonów, co podkreśliło wyjątkowy charakter tego momentu.

Następnie, nowo wyświęceni kapłani otrzymali szaty symbolizujące ich nową godność oraz zostali namaszczeni olejem krzyżma. Biskup Janusz Stepnowski modlił się, aby Chrystus, namaszczony Duchem Świętym, strzegł nowych prezbiterów i pomagał im uświęcać lud chrześcijański oraz składać Bogu ofiarę.

W gronie nowych prezbiterów diecezji łomżyńskiej znalazł się m.in. ksiądz Kamil Buńkowski z parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach. Ks. Buńkowski będzie posługiwał w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. Jego prymicja, czyli pierwsza msza święta odprawiona w rodzimej parafii, była szczególnym wydarzeniem dla lokalnej wspólnoty, która towarzyszyła mu na drodze do kapłaństwa i cieszyła się z jego sukcesu.

W niedzielę 26 maja, każdy z nowo wyświęconych prezbiterów odprawił swoją mszę prymicyjną w rodzinnej parafii. Prymicja jest niezwykle ważnym wydarzeniem zarówno dla kapłana, jak i dla wspólnoty parafialnej, w której dorastał. To moment pełen emocji i duchowej radości, będący owocem wielu lat formacji i przygotowań.

Święcenia kapłańskie oraz prymicje to kluczowe momenty w życiu każdego kapłana i całej wspólnoty diecezjalnej. Jest to czas radości, wdzięczności i modlitwy, który otwiera nową drogę służby Bogu i ludziom. Nowi kapłani, napełnieni Duchem Świętym, stają się narzędziami Bożej łaski, gotowymi prowadzić wiernych ku świętości i zjednoczeniu z Chrystusem.

Źródło: https://mylomza.pl/

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.