Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Policja


Kontrole prędkości na Mazowszu. Akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" już jutro

W sobotę 6 lipca na drogach całego Mazowsza policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję kontrolno-prewencyjną pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości".

2022/07/policja-jpg_62da98cad9152 Zdjęcie ilustracyjne

Ta inicjatywa polega na prowadzeniu kontroli prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na stosunkowo krótkim odcinku drogi. Głównym celem jest egzekwowanie ograniczeń prędkości, choć funkcjonariusze będą również reagować na wszelkie inne naruszenia przepisów. Wypadki drogowe najczęściej wynikają z naruszenia zasad bezpieczeństwa przez kierowców. Od lat najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków jest nadmierna prędkość, która powoduje ponad jedną trzecią wszystkich ofiar śmiertelnych na drogach.

Przekraczanie dozwolonej prędkości jest niebezpieczne nie tylko dla kierowców i ich pasażerów, ale także dla pieszych. Nawet niewielkie przekroczenie prędkości znacząco zmniejsza szanse przeżycia potrąconego pieszego. Nawet najnowocześniejsze i najbardziej bezpieczne samochody nie zapewniają ochrony przy zbyt dużych prędkościach.

Celem sobotnich działań jest zmniejszenie zagrożeń wynikających z nadmiernej prędkości. Policjanci będą używać radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Kontrole będą odbywać się w punktach statycznych oraz dynamicznie, zwłaszcza w miejscach o dużym ryzyku wypadków.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Zachowanie ostrożności i respektowanie ograniczeń prędkości ma kluczowe znaczenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa na drodze. Policjanci będą czujnie monitorować sytuację na mazowieckich drogach, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo wszystkim podróżującym.

Działania zaplanowane na 6 lipca mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Mazowsza poprzez skuteczne egzekwowanie ograniczeń prędkości. Policjanci wierzą, że kaskadowy pomiar prędkości przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków i ich tragicznych konsekwencji. Pamiętajmy, że jazda zgodnie z przepisami to nie tylko kwestia unikania mandatów, ale przede wszystkim dbania o życie i zdrowie nasze oraz innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.