Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Mazowiecka Grupa SPEED zatrzymuje kierowcę BMW

Do zatrzymania kierowcy BMW doszło w miejscowości Zakrzewo-Słomy. 56-latek musiał się pożegnać z prawem jazdy.

2024/05/policja-radiowoz-jpg-660bf14e03fbc-big-webp_663cb2540388d Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę 7 lipca późnym popołudniem ostrowscy policjanci z ruchu drogowego, będący częścią Mazowieckiej Grupy SPEED, przeprowadzili rutynowy patrol w miejscowości Zakrzewo-Słomy. W trakcie działań, funkcjonariusze zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy BMW, który poruszał się z prędkością 129 km/h przez obszar zabudowany, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

Kierowca, 56-letni mieszkaniec Warszawy, został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast podjęli kroki prawne wobec mężczyzny, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość, narażając tym samym na niebezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Konsekwencje dla kierowcy były poważne. Stracił on prawo jazdy na okres trzech miesięcy, otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz nałożono na niego 15 punktów karnych. Tak surowa kara ma na celu zniechęcenie do podobnych wykroczeń i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

- Słoneczna aura i sucha nawierzchnia sprawia, że niestety kierowcy wciskają mocniej gaz. Nadal nadmierna prędkość do jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych w których giną kierowcy, pasażerowie aut oraz inni uczestnicy ruchu drogowego np. piesi lub rowerzyści. Dlatego apelujemy o więcej rozwagi na drodze - mówi asp. Marzena Laczkowska. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.