Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Radna Anna Krajewska ostro o Muzeum Pileckiego: "zajmuje się tylko innymi sprawami"

Podczas ostatniej sesji rady miasta radna Anna Krajewska w wyjątkowy mocny sposób wyraziła swoje zdanie o pracy Muzeum Domu Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas wspomnianej sesji absolutoryjnej na sali zabrakło dyrektor muzeum Karoliny Kolbuszewskiej.

2024/07/trzecia-sesja-rady-miasta-fot-ostrowmaz24-3-jpg_668e6f6d4a5aa

- Nie podoba mi się, że zbyt mały nacisku kładziemy na drugiego bohatera naszego muzeum czyli mieszkańców Ostrowi. Jest to bohater zbiorowy, który z punktu widzenia wielu mieszkańców jest dużo ważniejszy niż rodzina pana Pileckiego. Nie jest to tylko moje zdanie. Natomiast będę głośno wyrażać za każdym razem, gdy temat muzeum, w ten sposób czy w inny sposób będzie wywoływany. Przypominać będę o naszym bohaterze, o mieszkańcach, o tym, że muzeum powinno również badania robić – powiedziała radna Anna Krajewska.

Według radnej muzeum "zajmuje się tylko innymi sprawami".

- Owszem, troszkę się zaczęło - jest Księga Żydów Ostrowskich, więc jest to światełko w tunelu. Czekamy na więcej, bo są gminy w naszym powiecie, w naszym województwie, które naprawdę badania mają na bardzo wysokim poziomie. A u nas mamy bardzo mocno dotowane muzeum, które zajmuje się tylko innymi sprawami. Szkoda, że pani dyrektor nie ma – bo bym mogłaby to powiedzieć osobiście. Ale myślę, że jeszcze się zdarzy taka sytuacja – dodała radna Anna Krajewska.

Muzeum powstało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu urzędu miasta. Ratusz co roku przeznacza 200 tys. zł na utrzymanie placówki.

Wasze opinie

Demon   15:47, 10.07.2024

Muzeum tylko w nazwie.Wpompowane miliony dla przydupasów Bauera.Zlikwidować.

Jerry   16:00, 10.07.2024

Kolbuszowska robi konkurencję dla Domu Kultury. Nominatka PiS-u chce zrobić z Muzeum Dom Rodziny Pileckich Dom Kultury BIS. MOŻE PORA WRACAĆ DO WARSZAWY I TAM SIĘ PANOSZYĆ

Jerry   16:04, 10.07.2024

Jeszcze nie ukazał się mój komentarz a na stronie muzeum ukazała się informacja o kolejnych warsztatach szydełkowania. ŻENADA, co szydełkowania ma wspólnego z bohaterem Pileckim. KOLBA DO DOMU

Xxx   19:40, 10.07.2024

Muzeum Pileckiego, więc czym się zajmuje? Krawieckie opowieści, szydełkowe fantazje, makramy, pierdyliard debat oksfordzkich. A to wszystko za pieniądze podatników :)

Mat   20:01, 10.07.2024

Pani Kolbuszewska już dawno pokazywała "klasę", tylko szkoda że dopiero teraz wszyscy przejrzeli na oczy i to widzą...????

Kolo   11:07, 11.07.2024

Kolbuszowska pokazała "klasę" na koncercie Andrzeja Rybińskiego. Ona nadaje się do PGR-u na oborową tak jak premierka Szydło.

Ja   11:16, 11.07.2024

Zgadzam się z "Kolo" ten sam poziom "entelygencyji ". Oborowa idź tam skąd przybyłaś. Nie dokuczaj nauczycielom i dzieciom, idź szydelkować jak najdalej od Ostrowi.

Tadeusz   12:24, 11.07.2024

Smutny artykuł i jeszcze smutniejsze, niektóre komentarze. Brawo muzeum Rodziny Pileckich.

Adam   13:56, 11.07.2024

Widzę po komentarzach, że są wśród nas pożyteczni idioci, którym muzeum samo w sobie przeszkadza. No nic, psy szczekają karawana jedzie dalej. Temat czym i jak powinno się zajmować muzeum uważam za ciekawy. Unikałbym mimo to jakiś wywodów o bohaterach czytaj mieszkańcach Ostrowi. Z całym szacunkiem, ale niech się pani radna jeszcze do edukuje.

Ostrowianin   14:03, 11.07.2024

Zauważyłem, że w waszych komentarzach brak jest propozycji co można zmienić. Fajnie, że widzicie to co jest nie tak. Wejdźcie na wyższy poziom dyskusji i zaproponujcie co można zmienić, dodać, aby było lepiej np. z tym co robi Muzeum.

Jakub Stefańczyk   14:18, 11.07.2024

Stanę w tym momencie w obronie (przed komentatorami) muzeum i jaką pełni ono funkcję: Po pierwsze : Debaty typu Oxford to najważniejsza umiejętność którą posiadłem dzięki edukacji w Ostrowi Mazowieckiej. Po drugie działaność kultywująca tradycję i aktywizująca jest zapisana w obowiązkach muzeum. Po trzecie należy analizować wpływ, danej działalności na społeczeństwo i nie podejmować krytyki na podstawie domysłów bo tak to rozwiązuję się tylko relację ( kończy się je). "Ustawa z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach:[...] 7)Popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; 8) udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych;[...]" Faktem jednak jest to, że placówki kulturalne powinny ze sobą współpracować. Zapraszam do merytorycznej dyskusji, mogę nawet porozmawiać telefonicznie ( na prośbę )

xyz   15:23, 11.07.2024

Pani Kolbuszewska, prawda zabolała że musi Pani pisać komentarze pod artykułem, podając się za kilka osób? Widać, że są one pisane przez jedną osobę, zważywszy na to, że są pisane kilka minut po sobie....

Kolo   15:45, 11.07.2024

Żenady ciąg dalszy, pochlebne komentarze pisać sama sobie. ŻENADA

Templariusz   17:01, 11.07.2024

Pewnie odpowiedzi piszą pracownicy muzeum bo nie mają nic do roboty w muzeum jest kilka plakatów, mundur i suknia ślubna. To musi przy tym pracować kilkanaście osób w tym dyrektor który zarabia z 15 tys brutto. Do tego ogrodnicy, utrzymanie samochodów ( nie wiadomo po co im te samochody ). Co rok tylko muszą zrobić święto które co roku jest identyczne czyli też godzinę pracy na rok tych samych uczestników zaprosić. Praca marzeń. Sudan, że PiS po przegranych wyborach przeznaczył kilkaset milionów na otwarcie kolejnych podobnych placówek gdzie zostali zatrudnieniu już dyrektorzy itp., mimo że muzeum jest w trakcie projektów aby obsadzić rodzinę i znajomych. Prace marzeń godzina pracy na miesiąc i ogromne pensje + oczywiście dostana 13 itp. A my musimy zapier... W forte i farmie aby było na podatki które pójdą na takie coś.

Xyz   17:46, 11.07.2024

Przecież to jest muzeum krawiectwa, a nie Pileckiego. Działalność tego muzeum jest sprzeczna z tym co powinna ta instytucja robić.

Andrzej Kawka   19:23, 11.07.2024

Czytam wasze wypociny . PO tomkowie UB SB MILICJI I innej szumowiny .

Mariuszysko Pijaczysko   20:02, 11.07.2024

pewnie sam Pan jest komuchem który siedział na stołku i za picie wódki dostawał ogromną pensje, mieszkanie, działki itp. a Pana cała rodziną siedzi na takich stołkach i nic nie robi i co weekend do hotelów bo muszą się przecież zresetować po siedzeniu cały tydzień na państwowym stołku przeglądając media społecznościowe, datezone, xhamstera i Zalando.

Ostrowianka   22:51, 11.07.2024

Muzem w którym główne rzeczy to szydelkowanie krawiectwo i ogrodnictwo Pracownicy którzy czas spędzają na ławkach na papierosie koszmar zresztą co mają robić w obiekcie w którym prawie nic się nie dzieje Pani dyrektor powinna zmienic albo trochę odchudzić zatrudnienie Promocja która jak ktoś napisał odmiesza dyrektor publicznie Szkoda ze Pani dyrektor nawet konsekwencji wyciągnąć nie umie wobec tego dzialu tylko jeszcze nagrody dawac za nic nie robienie Robić wpisy na fb może nawet Pani z kasy Pracownicy zatrudnieni po znajomości Kasą z ministerstwa będzie tylko 5 lat potem nie będzie skąd brać

Janusz   23:04, 11.07.2024

Pracownicy po znajomości, nigdy nie było ogłoszenia, że kogoś szukają. Etaty zaklepane przed wybudowaniem muzeum. Każdy by chciał mieć taką pracę co się siedzi na ławce. To nie sprawiedliwe.

Łukasz Anchor   23:08, 11.07.2024

Brak mi czasem słów kiedy czytam tyle komentarzy, w których brak jest kultury wypowiedzi, merytorycznych argumentów i zwykłego plucia jadem. Żenujący POziom tej dyskusji nie pozwala mi na wzięcie mi w niej udziału. Przykro mi, że obrażanie ludzi przychodzi wam z taką łatwością kiedy nie macie nawet odwagi podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem. Dla mnie jest to postawa zwykłego tchórzostwa i braku wychowania.

Żeber   11:34, 12.07.2024

to przede wszystkim RATUSZ powinien zainteresować się i zarobkami pani dyrektor, ale i zatrudnieniami pracowników. czy napewno każda osoba ma stosowne wykształcenie? ile osob ma jakikolwiek związek z muzealinictwem a ile z krawiectwem? czy pani dyrektor ma odpowiednie wyksztlacenie muzealnicze i kompetencje? bo jak to mówią ryba psuje się od głowy

Aneta   16:07, 12.07.2024

Bardzo dobrze, że ktoś w końcu zaczął się przyglądać działalności tego muzeum. Idą zmiany MDK, czas na zmiany w muzeum

PL   17:23, 12.07.2024

Jedno jest pewnie Pani Karolina nie nadaje się na swoje stanowisko .. !!!

ostrow.na.surowo   21:08, 12.07.2024

Pilecki https://www.facebook.com/share/p/xH3APsvegTQcEP9L/

Iwona   09:54, 13.07.2024

ja myślę, że samego muzeum nie można przekreślać, bo to jednak ciekawe miejsce w naszym miescie, ale powinno tam dojsc do zmiany dyrektora. na osobe, ktora mialaby pomysł jak muzeum rozwijac muzealnie a nie krawiecko etc prosze zwrocic uwage ze poprzedni dyrektor Pekała interesowal sie historia miasta

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.