Opublikowano

Ekrany akustyczne przy S8?

Radny Krzysztof Swaczyna wniósł interpelację o budowę ekranów akustycznych przy drodze S8 na wysokości ulic: Bolesława Prusa, Marii Rodziewi

Radny Krzysztof Swaczyna wniósł interpelację o budowę ekranów akustycznych przy drodze S8 na wysokości ulic: Bolesława Prusa, Marii Rodziewiczówny, Mikołaja Reja, Miłej, Jasnej, Złotej i Sielskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Wskazał na liczne skargi mieszkańców i poprosił o konkretne kroki oraz informacje. Burmistrz Hubert Betlejewski odpowiedział, że ratusz przekazał sprawę do GDDKiA i Starostwa, a oceną miejsc i planem takich inwestycji zajmuje się Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Widok na trasę S8.

Radny opisał nadmierny hałas komunikacyjny generowany przez ruch na S8, szczególnie uciążliwy w nocy i rano. – Hałas w znaczący sposób obniża komfort życia, negatywnie wpływa na zdrowie oraz uniemożliwia normalne funkcjonowanie, zwłaszcza w godzinach nocnych i porannych – napisał w interpelacji Krzysztof Swaczyna. Wskazał też, że zabezpieczenia akustyczne przy zabudowie są niewystarczające wobec obecnego natężenia ruchu ciężarowego. – Przy projektowaniu drogi S8 w obrębie zabudowy nie zastosowano dostatecznych zabezpieczeń akustycznych lub te istniejące okazały się niewystarczające – napisał Swaczyna.

W interpelacji poprosił o: informację, czy w ostatnich latach prowadzone były pomiary hałasu na tym odcinku; informację, czy miasto występowało lub planuje wystąpić do GDDKiA o budowę ekranów; podjęcie działań naprawczych (analizy i wdrożenie rozwiązań takich jak ekrany, wały ziemne, nasadzenia); oraz przekazanie mieszkańcom harmonogramu ewentualnych prac.

Radny Krzysztof Swaczyna.

W odpowiedzi ratusz wyjaśnił właściwości instytucji. – Przedmiotowy odcinek znajduje się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dlatego miasto skierowało zgłoszenia do zarządcy drogi oraz do Starostwa Powiatowego – odpowiedział burmistrz Hubert Betlejewski. – Ocena zgłoszonych obszarów problemowych oraz harmonogram realizacji tego typu inwestycji leży w kompetencjach Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – dodał Betlejewski. Ratusz podał, że pozostaje w kontakcie z GDDKiA i będzie zabiegał o poprawę warunków życia mieszkańców w rejonie S8.

💬 Komentarze (6)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (6)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz