Opublikowano

Prawie 11 litrów krwi zebrano w Komorowie. Żołnierze pokazali, że można na nich liczyć (zdjęcia)

Blisko 11 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Komorowie. Inicjatywę zorganizowali żołn
Fot. 5MBOT

Blisko 11 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji honorowego krwiodawstwa, która odbyła się w Komorowie. Inicjatywę zorganizowali żołnierze 52 batalionu lekkiej piechoty we współpracy z 22 Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym.

Była to pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa z udziałem żołnierzy i pracowników cywilnych 52 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 22 WOK. W przedsięwzięcie włączył się również dowódca batalionu, ppłk Robert Tomczyk, który razem z innymi żołnierzami oddał krew.

Jak podkreślają organizatorzy, tego typu inicjatywy mają szczególne znaczenie, ponieważ pomagają uzupełniać zapasy krwi, a jednocześnie przypominają, jak ważne jest honorowe krwiodawstwo i realna pomoc drugiemu człowiekowi.

- Krew to bezcenny lek, którego nie można kupić. Jej oddawanie jest pięknym symbolem dobra i nadziei. To jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej realnych sposobów pomagania innym. Dla nas to tylko chwila, a dla kogoś może oznaczać całe życie - zaznaczył ppłk Robert Tomczyk.

Akcje krwiodawstwa od lat pokazują, że nawet niewielki gest może mieć ogromne znaczenie. W tym przypadku efektem wspólnego zaangażowania było zebranie niemal 11 litrów krwi, która trafi do potrzebujących pacjentów.

Fot. 5MBOT Fot. 5MBOT

Fot. 5MBOT Fot. 5MBOT

Fot. 5MBOT Fot. 5MBOT

Fot. 5MBOT Fot. 5MBOT

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz