Uczniowie mogli z bliska zobaczyć, co przygotowały dla nich szkoły ponadpodstawowe i jakie ścieżki dalszej nauki stoją przed nimi otworem. Nie brakowało rozmów, pytań i konkretnych informacji, które dla wielu młodych osób mogą okazać się pomocne przy wyborze dalszej drogi kształcenia.
- Targi edukacyjne organizowane w naszym powiecie są skierowane do uczniów szkół podstawowych, którzy w tej chwili rozważają dalszą swoją karierę edukacyjną, a w perspektywie również zawodową - mówił starosta Jerzy Bauer, otwierając targi.
Uczestnicy mogli zapoznać się z propozycjami szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z przedstawicielami pracodawców oraz dowiedzieć się więcej o modelu kształcenia dualnego. Swoją ofertę przedstawiła również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, a także Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Ważnym elementem targów był także barometr zawodów przygotowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej.
Każda szkoła i placówka wyjątkowo przygotowała swoje stoiska z tej okazji. Trudno było przejść obok nich obojętnie, bo każdy chciał jak najmocniej przyciągnąć młodych ludzi do swojego stanowiska.
Ostrowskie Targi Edukacyjne odbyły się 15 kwietnia 2026 roku w Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

💬 Komentarze (0)