Opublikowano

Ważny dzień dla rozwoju sportu młodzieżowego w Powiecie Ostrowskim!

13 maja 2026 roku w Ostrowi Mazowieckiej podpisane zostały dwa istotne porozumienia dotyczące rozwoju szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzież

13 maja 2026 roku w Ostrowi Mazowieckiej podpisane zostały dwa istotne porozumienia dotyczące rozwoju szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży na terenie Powiatu Ostrowskiego.

Pierwszym z nich było porozumienie dotyczące realizacji programu edukacyjno-sportowego „Kadry Powiatowe U9”(dzieci do lat dziewięciu). Dokument podpisali Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, Włodzimierz Kownacki – Członek Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes Ciechanowsko–Ostrołęckiego Związku Piłki Nożnej, a także Starosta Ostrowski Jerzy Bauer i Wicestarosta Bartłomiej Tomasz Pieńkowski.

Program zakłada stworzenie nowoczesnego systemu selekcji i szkolenia najzdolniejszych młodych zawodniczek i zawodników z terenu Powiatu Ostrowskiego.

W ramach przedsięwzięcia prowadzone będą otwarte selekcje, regularne treningi kadry powiatowej oraz mecze międzypowiatowe organizowane pod nadzorem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy otrzymają możliwość dalszego rozwoju i udziału w kolejnych etapach selekcji na poziomie wojewódzkim.

Trenerami Kadry Powiatowej zostali Łukasz Nienałtowski – Prezes Piłkarskiego Stowarzyszenia Football Dreams Passion oraz Adrian Orłowski – Prezes MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka piłka nożna. 

Podczas spotkania przedstawiciele Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej przekazali również pierwsze wyposażenie sportowe dla zawodników Kadry Powiatowej, w tym komplety strojów oraz zestawy piłek treningowych.
Drugim ważnym punktem było podpisanie porozumienia dotyczącego objęcia patronatem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oddziałów sportowych o profilu piłka nożna funkcjonujących w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Dokument podpisali Prezes MZPN Sławomir Pietrzyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Piotr Siwek.

W ramach współpracy uczniowie oddziałów sportowych będą mogli uczestniczyć m.in. w kursach sędziowskich oraz programach „Junior Coach”, umożliwiających zdobywanie pierwszych kompetencji trenerskich. Współpraca obejmować będzie również wsparcie szkoleniowe i organizacyjne oraz możliwość udziału w wydarzeniach sportowych i wyjazdach na mecze reprezentacji Polski czy rozgrywek Ekstraklasy.

Już na początku współpracy Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk przekazał 30 biletów na mecz reprezentacji Polski z Nigerią.

W spotkaniu uczestniczyli również:

  • Tomasz Rembecki – Członek Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Członek Zarządu Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej,
  • Michał Chojnowski – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu,
  • Piotr Siwek – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej,
  • Grzegorz Helcbergiel – wieloletni przewodniczący Rady Sportu w Ostrowi Mazowieckiej, współorganizator programu oddziałów sportowych w Szkole Podstawowej Nr 2, nauczyciel i trener,
  • Łukasz Kamiński – Członek Zarządu oraz trener GKS Andrzejewo,
  • Wojciech Syposz – trener oraz przedstawiciel klubu KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka.

To ważny krok w budowaniu nowoczesnego systemu szkolenia sportowego młodzieży oraz kolejny przykład dobrej współpracy samorządu, szkoły i środowiska sportowego na rzecz młodych mieszkańców Powiatu Ostrowskiego.

 

Artykuł sponsorowany

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz