Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Sześć medali OKKK w Mazovia Cup (zdjęcia)

Już po raz czwarty najlepsi zawodnicy z całej Polski spotkali się na turnieju Mazovia Cup w Józefowie.

Ten prestiżowy turniej zgromadził w tym roku blisko 370 zawodników. Dla trójki naszych najlepszych zawodników był to jeden z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w Varnie, które odbędą się w dniach 17-18 maja.

Poziom zawodów był tradycyjnie bardzo wysoki, również ze względu na to, że nasz region kraju obecnie należy do najsilniejszych jeśli chodzi o pełnokontaktowe karate kyokushin. Tym bardziej cieszą medale zdobyte w Józefowie.

Pierwsze miejsca zajęli: Michalina Chrobot młodziczka - 50 kg, Mikołaj Radgowski junior - 75 kg i Maria Jasko - seniorka +65 kg. Dodatkowo Michalina zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. Cała wymieniona trójka obecnie intensywnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

Pozostali zawodnicy: Karolina Kowalewska, młodziczka +50 kg - II miejsce, Ewa Zarzycka, młodziczka +50 kg - III miejsce,  Jan Bilwin, chłopcy - 40 kg - III miejsce.

Mniej szczęścia mieli zawodnicy początkujący. Ania Kuczyńska, Daria Siwiak, Dominika Wojewódzka, Magda Baczewska  wygrały swoje pierwsze walki, ale odpadły w walkach o wejście do półfinałów. Hubert Głębocki, Dawid Pietrzyk odpadli w walkach eliminacyjnych.

Mimo wszystko, biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin spisali się bardzo dobrze.