Ostrovia rozstrzelała Narew (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Ostrovii Ostrów Mazowiecka wygrali wyjazdowe spotkanie z ostrołęcką Narwią 5:1.

Do przerwy w starciu 28. kolejki po zaciętym starciu mieliśmy bezbramkowy rezultat, ale bliżej strzelenia bramki byli piłkarze Ostrovii.

Od pierwszych minut meczu kibice zebrani na trybunach stadionu przy ulicy Witosa oglądali ciekawe widowisko. Ostrovia nie przyjechała na mecz z Narwią się bronić i z minuty na minutę obie drużyny stwarzały sobie coraz lepsze sytuacje strzeleckie.

Mimo to, do przerwy mieliśmy bezbramkowy wynik, a po zmianie stron rozpoczął się prawdziwy festiwal strzelecki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Rafał Rakowiecki pokonując Andrzeja Łyzińskiego. Osiem minut później było już 0:2, a tym razem do siatki rywali trafił Piotr Zacheja.

Kolejną bramkę Narwi strzelił jej były zawodnik - Marek Kaliszewski. Gospodarze zdołali odpowiedzieć golem zdobytym przez Volodymyra Khomyna, ale już w kolejnej akcji skutecznie zagrała Ostrovia. Na listę strzelców ponownie wpisał się Marek Kaliszewski, który mimo problemów z okiem wystąpił w sobotnim starciu.

Wysokie zwycięstwo Ostrovii przypieczętował Arkadiusz Ciach, który w 85. minucie meczu ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Andrzeja Łyzińskiego. W efekcie komplet punktów trafił na konto podopiecznych trenera Pawła Kowalczyka, którzy zepchnęli Narew na dziesiątą lokatę w ligowej tabeli.

MKS Narew Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:5 (0:0)
Bramki: Khomyn 73. - R. Rakowiecki 56., Zacheja 64., Kaliszewski 70. 79., Ciach 85.

Narew: Łyziński - Parzych, Zalewski, Dawidzki (53. Gawrych) - Kruk, Pełtak (70. Sowa), Wargulewski (60. Khomyn), Strzeżysz (80. Jóźwiak), D. Dzwonkowski - Kubat

Ostrovia: Orłowski - Wyrzykowski, Zaremba, Małkiński, D. Wilczewski - Grądzki, R. Wilczewski (82. Zapatka), Kaliszewski (88. M. Rakowiecki), Ciach - R. Rakowiecki (80. Augustyniak), Zacheja (83. Lipski)

MKS Narew Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka (17.05.2014)