Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Złoto i brąz dla zawodników BKKK (zdjęcia)

Józef Makarski zdobył złoty medal, a Zosia Sobotka wywalczyła medal brązowy podczas turnieju karate w Ostrowi Mazowieckiej.

W Ostrowi Mazowieckiej w niedzielę 1 czerwca z udziałem 254 zawodników z 21 klubów karate odbył się X Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO.

Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali:
Mateusz Nowak, Józef Makarski, Zosia Sobotka, Tomasz Rostek, Kacper Miler, Ola Dmochowska.

Pierwsze miejsce w kategorii junior 16-17 lat powyżej 77 kg wywalczył Józef Makarski. Walka Józka była prowadzona poprawnie. Wysokie kopnięcia okrężne na głowę oraz ciosy proste w tułów okazały się skuteczne, co dało obraz zdecydowanej wygranej brokowskiego zawodnika.

W kategorii wiekowej 12-13 lat powyżej 50 kg brązowy medal zdobyła Zosia Sobotka. Zawodniczka na co dzień trenująca w sekcji w Sadownem nie zdołała pokonaćo wiele cięższej zawodniczki z Olecka. Mimo przegranej walki o wejście do finału Zosia pokazała się z dobrej strony. Postawa taka na matach może przynieść w dalszych etapach treningowych sukces.

Pozostali zawodnicy Tomasz, Ola, Mateusz i Kacper nie zdołali przebrnąć przez eliminacje zawodów. Był to ich pierwszy start w dużym turnieju rangi ogólnopolskiej.

Złoto i brąz dla zawodników BKKK (01.06.2014)