Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Bieg Leśna Dycha św. Rocha (zdjęcia)

Leśna Dycha św. Rocha w Kalinowie przeszła już do historii.

Pomimo niesprzyjającej pogody prawie 50 osób zdecydowało się wziąć udział w biegach zorganizowanych w sobotnie popołudnie 16 sierpnia na terenie leśnictwa Kalinowo.

Zawody organizowane przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka oraz klub sportowy Roch Jasienica były trzecim i jednocześnie ostatnim biegiem w tegorocznym cyklu Grand Prix im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Wszystko zaczęło się o godzinie 16, kiedy na linii startu stanęli najmłodsi uczestnicy z pierwszej kategorii szkół podstawowych. Do pokonania był 1 km i 90 m symbolizujące 90-lecie Lasów Państwowych. Wystartowało 10 chłopców, a w dużej mierze byli to członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kalinowa, którzy zaraz po swoim biegu pomagali w obsłudze biegu głównego.

Po zaciętej walce na finiszu zwycięstwem poszczycić się mógł Karol Bauer z Ostrowi. Drugi na mecie był Jakub Wróbel z Kalinowa, zaś trzeci Kamil Wróbel z Nieskórza. W kolejnej kategorii szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych wystartowało jedynie dwóch uczestników, ale na finiszu zafundowali oni sporo emocji. Ostatecznie lepszym na dystansie 2 km 90 m okazał się Radosław Piwoński reprezentujący Rocha Jasienica, a drugi był Dominik Kraszewski z Andrzejewa.

O godzinie 17 wystartował najliczniej obsadzony bieg główny na dystansie 10 km 90 m. Na malowniczą, ale i nie łatwą trasę wiodącą leśnymi drogami wyruszyły 32 osoby. Od samego początku na wyraźne prowadzenie wysunęła się trójka zawodników, która między sobą rozstrzygnęła walkę o miejsca na podium. Ostatecznie niespodzianki nie było i pomimo kontuzji kolana wygrał reprezentant gospodarzy Andrzej Piwoński, który zwyciężał również w Bieli w dwóch wcześniejszych biegach z cyklu Grand Prix Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Na drugiej pozycji uplasował się Kamil Kandulski z Sadownego, który prowadził niemal przez cały bieg, ale na ostatnim kilometrze nie zdołał odeprzeć ataku Andrzeja. Trzecie miejsce zajął Sebastian Sawicki z Nieskórza. Wśród pań zwycięstwo przypadło reprezentującej ostrowskiego "Rubinka" Justynie Bauer. Na mecie zdystansowała drugą Katarzynę Ościłowską z Warszawy oraz trzecią Karolinę Zaniewską, również reprezentującą Zespół Szkół nr 1.

Po biegu wszyscy, którzy ukończyli swój bieg dostali wodę, napoje, banany i batony, a przede wszystkim pamiątkowe medale. W oczekiwaniu na ostatnich zawodników i dekorację, każdy mógł się posilić kiełbaską z ogniska. Trójki najlepszych biegaczy z każdej kategorii zostały nagrodzone statuetkami ufundowanymi przez Koło Łowieckie Mykita. Wśród uczestników biegu głównego rozlosowane zostały cztery darmowe wejściówki do Parku Linowego ufundowane przez Nadbużański Ośrodek Edukacji w Broku oraz masaż sportowy ufundowany przez Grzegorza Szydło.

Zwieńczeniem zawodów oraz całego cyklu Grand Prix im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego było losowanie nagród wśród zawodników, którzy ukończyli wszystkie trzy biegi z całego cyklu.