Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Kolarska jazda indywidualna w Rzekuniu (zdjęcia, wideo)

Sebastian Korzeb na rowerze szosowym i Krzysztof Leszczyński w kategorii MTB okazali się najlepsi na 10 km trasie w Rzekuniu.

(fot. Dominik Dawidczyk zajął 11 miejsce w kategorii rowerów MTB)

W sumie sześćdziesiąt zawodniczek i zawodników rywalizowało w szóstej już edycji jazdy indywidualnej na czas.

W rywalizacji oglądaliśmy zawodników m.in. z Ostrołęki, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej, Makowa Mazowieckiego, Przasnysza, a nawet Warszawy. Pogoda sprzyjała rozwijaniu dużych prędkości, dlatego wyniki na mecie były naprawdę dobre.

W rywalizacji rowerów szosowych zwyciężył Sebastian Korzeb, który trasę z Rzekunia do Drwęczy i z powrotem pokonał w czasie 15 minut 19 sekund. Drugi był kolejny z ostrołęczan Artur Budny - 15:22. Miejsce na trzecim stopniu podium zajął Wiesław Kamiński z Nowosiedlin z czasem 15:37. Najwyżej sklasyfikowany z Ostrowi Mazowieckiej był Rafał Charucki, który zajął 24 miejsce z czasem 17:16.

W kategorii MTB wygrał Krzysztof Leszczyński z Ostrołęki z czasem 17:24. Drugie miejsce zajął Mateusz Piechnik (Warszawa) - 17:28, a trzecie Arkadiusz Jechanowski (Ostrołęka) - 17:32. Dominik Dawidczyk z Ostrowi Mazowieckiej zajął 11 miejsce z czasem 19:34.

Ogólnie z Ostrowi Maz. wystąpiły cztery osoby Rafał Charucki, Radosław Piwko, Dominik Dawidczyk oraz Paulina Kazimierska reprezentująca Bliska Team Białystok.