Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna

Klasowe zwycięstwo Ostrovii (zdjęcia)

Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka nareszcie zagrali na miarę swoich możliwości.

Tym razem w starciu 4. kolejki żółto-zieloni pokonali MKS Ciechanów 5:0. Od początku spotkania Ostrovia narzuciła swój styl gry, co szybko zaowocowało strzelonymi bramkami.

Już w 5. minucie spotkania po przeniesieniu ciężaru gry na prawą stronę boiska, pięknym strzałem, piłkę w siatce umieścił Dominik Dzwonkowski. W 9. minucie było już 2:0. Rafał Komosa na raty, bo aż trzykrotnie dobijał piłkę, aż znalazła ona drogę do bramki. Przy pewnym prowadzeniu, podopieczni trenera Pawła Kowalczyka kontrolowali przebieg spotkania. Kilka akcji z pierwszej piłki mogło podobać się publiczności, co było słychać po licznych brawach. W 33. minucie po dobrym pressingu Arka Ciacha i jego dośrodkowaniu, piłkę na 16 metr wybił bramkarz gości, na którą nabiegał Mateusz Pełtak, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi Ciechanowa. Do przerwy gospodarze schodzili z pewnym prowadzeniem 3:0.

W drugiej połowie Ostrovia kontrolowała przebieg spotkania i dała dojść do głosu drużynie przyjezdnych, którzy kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Adriana Orłowskiego. Tego dnia popularny "Adek" był dobrze dysponowany i nie dał się pokonać zawodnikom z Ciechanowa. Jak się okazało ostatni głos należał do żółto-zielonych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez R. Wilczewskiego, piłkę do bramki skierował, strzałem głową, Marcin Rakowiecki. Tuż przed końcem spotkania błąd gości w wyprowadzeniu piłki wykorzystał Marek Kaliszewski, który wyprzedził obrońcę i pewnie pokonał bramkarza gości ustalając wynik na 5:0.

W kolejnym starciu, w sobotę 30 sierpnia o godz. 14.00, piłkarzy Ostrovii czeka ciężkie spotkanie w Ostrołęce, gdzie przeciwnikiem będzie MKS Narew, obecny lider IV ligi mazowieckiej.

KS Ostrovia Ostrów Maz. - MKS Ciechanów 5:0 (3:0)
Bramki: Dzwonkowski 5. Komosa 9. Pełtak 33. Rakowiecki 85. Kaliszewski 89.

Ostrovia: Orłowski - Dzwonkowski (85. Korzeb), Małkiński, Zaremba, D. Wilczewski (68. Rupacz) - Zapatka (58. Rakowiecki), Pełtak, Zacheja (68. R. Wilczewski), Kaliszewski - Ciach, Komosa.

Widzów: około 250.