Podziemny Puchar Polski to zawody sportowe otwierające sezon dla zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu.
Pierwszy powakacyjny turniej odbywał się w bardzo ciekawym miejscu. Areną zmagań była mieszcząca się 248 metrów pod ziemią Komora Ważyn w Kopalnia Soli Bochnia. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 170 osób z kraju i zagranicy.
- Nie było słabych walk, wszyscy zostawili na macie kawał zdrowia, pokazali charakter i zebrali dużo doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości - wspomina trener Grzegorz Kowalczyk.
Łącznie zdobyli 11 medali. Sześć z nich powędrowało do Warszawy, pięć do Ostrowi Mazowieckiej. Aleksandra Zawisza zdobyła złoty medal w kategorii - 64 kg białe pasy, Mariusz Wiśniewski - złoty medal w kategorii - 76 kg białe pasy, Grzegorz Kowalczyk - srebrny medal w kategorii - 82 kg purpury/elita, Maciej Orzech - brązowy medal w kategorii - 70 kg białe pasy, Sebastian Radziejewski - brązowy medal w kategorii - 74 kg junior białe pasy.
- Wynik bardzo cieszy, z pięciu ostrowskich medali cztery są zdobyte przez debiutantów w tej formule. Rozwijamy się dość szybko - dodaje trener Kowalczyk.
Academia Gorila w Ostrowi Mazowieckiej istnieje niecały rok. Sekcja Brazylijskiego Jiu Jitsu GI (w kimonie) od pięciu miesięcy.
Na odpoczynek nie mają czasu, już 4 października kolejny start: Liga BJJ w Warszawie. Zawodnicy zachęcają do kibicowania i zapraszają na treningi do Academia Gorila Ostrów Mazowiecka.
Zawody odbyły się 20 września, a organizatorem było Bocheńskie Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki "Grappling Bochnia".
Zobacz zdjęcia:
Academia Gorila z pięcioma medalami (23.09.2014)
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.