Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

II Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów za nami (zdjęcia, wideo)

Zwycięstwem Przemysława Dąbrowskiego zakończył się II Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym.

Pokonanie dystansu 10 km zwycięzcy zajęło 33 minuty i 11 sekund. Zawodnik z Borawego prowadził od startu do mety i niezwykle pewnie wygrał rywalizację, w której wzięło udział ponad stu lekkoatletów.

W Susku Starym pojawili się głównie biegacze z regionu, ale również dalekich zakątków Polski. Na bieg przejechała nawet jedna zawodniczka z Podkarpacia (Limanowa). Rywalizacji na trasie towarzyszyła świetna atmosfera, a piękną ozdobą zmagań byli ułani na koniach.

Przed rozpoczęciem zawodów delegacja złożona z władz gminy, organizatorów biegu oraz ułanów złożyła wieniec ku czci poległych w obronie ziemi rzekuńskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Kilka minut po godzinie jedenastej rozpoczął się bieg, w którym ponad setka zawodniczek i zawodników rywalizowała na 10 km trasie przez Nową Wieś Wschodnią, Ołdaki, Zabiele i finiszowała na mecie w Susku Starym.

Uczestnicy do domu powrócą z pięknymi pamiątkowymi medalami. Dla najlepszych zawodników czekały nagrody pieniężne. Wśród wszystkich uczestników biegu zostały rozlosowane upominki od sponsorów.

Pełne wyniki II Biegu Ułanów i Marynarzy dostępne w załączniku.

II Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym (05.10.2014)