Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

11 medali ostrowskich karateków w Józefowie (zdjęcia)

Po raz piętnasty odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa.

Wzięło w nim udział 360 zawodników z 29 klubów z całej Polski oraz dwóch klubów z Czech. Tradycyjnie do walki stanęli też zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

W mocno obsadzonych kategoriach brylowały tym razem nasze zawodniczki.

Pierwsze miejsca zdobyły: Michalina Chrobot, Joanna Małyszko i Nadia Obuchowska. Drugie miejsca zajęli: Julia Skwierczyńska, Ewa Zarzycka, Karol Skłodowski i Aleksandra Ufa. Najniższe miejsca na stopniu podium zajęli: Karol Kuczyński, Dominika Wojewódzka, Konrad Szerszeń i Karolina Marczak.

Turniej należy zaliczyć do bardzo owocnych, gdyż przy tak silnej konkurencji i poziomie zawodników OKKK zajął 8 miejsce drużynowo.

Podczas turnieju sensei Radosław Grabowski był tradycyjnie w składzie sędziowskim i sędziował walki zawodników zaawansowanych. Za drużynę odpowiadał sensei Tomasz Marcjaniak, a pomagała mu sempai Maria Jasko i Maciej Laskowski.

Organizatorem zawodów był KSW Bushi oraz sensei Paweł Juszczyk.

11 medali ostrowskich karateków w Józefowie (fot. OKKK)