Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Pływacy PUKS Orka wywalczyli 9 medali (zdjęcia, wideo)

Blisko dwieście zawodniczek i zawodników wzięło udział w III Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu.

Do rywalizacji w zawodach organizowanych w Ostrołęce przystąpili reprezentanci dziewiętnastu klubów, w tym z ostrowskiego PUKS Orka. Nie zabrakło dużych emocji i dobrych wyników.

Najwięcej zawodników do walki o medale zgłosił klub UKS Piątka Ostrołęka - 22. W sumie podopieczni trenera Andrzeja Pyskły wywalczyli osiemnaście medali (7 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych) i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najlepsi okazali się zawodnicy MKS Juvenia Białystok - 26 medal (13 złotych, 9 srebrnych i cztery brązowe medale). Na drugim miejscu uplasowali się pływacy z UKS Posejdon Pułtusk - 27 medali (9 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych). Tuż za podium znaleźli się pływacy UŚKS Ostrołęka z czterema złotymi medalami.

Pływacy z PUKS Orka Ostrów Mazowiecka zajęli drużynowo wysokie szóste miejsce z dziewięcioma medalami na koncie (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe). Złoto dla drużyny z Ostrowi Mazowieckiej zdobyli Mikołaj Jasionowski i Konrad Suchta.

Pełna klasyfikacja medalowa oraz wyniki poszczególnych konkurencji na live.megatiming.pl.

Pływacy PUKS Orka walczyli o medale w Ostrołęce (15.11.2014)