Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |


BKKK z medalami na Pucharze Europy (zdjęcia)

Reprezentant Polski, zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Józef Makarski, stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii +80 kg w Pucharze Europy.

Józek swoje walki wygrał w bardzo efektowny i widowiskowy sposób, kończąc swoje pojedynki przed regulaminowym czasem. W walce finałowej do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Zawodnik BKKK nie pozwolił rywalowi na kontynuowanie całej dogrywki kończąc walkę ponownie przed czasem, efektownym kopnięciem obrotowym. Zawodnik trenujący w Broku zdobył Puchar Europy w Karate Kyokushin.

Polskę w kategorii +70 kg reprezentował również zawodnik BKKK - Jakub Popławski. Kuba podobnie jak klubowy kolega, walki do finału kończył przed regulaminowym czasem. W walce finałowej po regulaminowych dwóch minutach pojedynku, sędziowie zadecydowali o dogrywce, gdzie kolejne dwie minuty były bardzo wyrównane. Żaden z zawodników nie odpuścił ani na chwilę. Werdykt mógł być w każdą stronę. Jednak uniesione chorągiewki arbitrów wskazały jedną na zawodnika z BKKK, jedna na remis i dwie na rywala Kuby. Zabrakło zatem bardzo niewiele. Jakub Popławski w Pucharze Europy Karate Kyokushin zdobył drugie miejsce.

- Europejskie Puchary Karate Kyokushin trafiły do Klubu BKKK - relacjonuje prezes BKKK Zbigniew Wójcicki. - Jest to nasz ogromny sukces sportowy, zwłaszcza że wygrane były zdobyte w tak efektowny i spektakularny sposób - dodaje Zbigniew Wójcicki.

Puchar Europy seniorów i juniorów odbył się w dniach 29 - 30 listopada w Sosnowcu.

Zobacz zdjęcia:
Puchar Europy Karate Kyokushin (fot. BKKK)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies