Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

BKKK z medalami na Pucharze Europy (zdjęcia)

Reprezentant Polski, zawodnik Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Józef Makarski, stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii +80 kg w Pucharze Europy.

Józek swoje walki wygrał w bardzo efektowny i widowiskowy sposób, kończąc swoje pojedynki przed regulaminowym czasem. W walce finałowej do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. Zawodnik BKKK nie pozwolił rywalowi na kontynuowanie całej dogrywki kończąc walkę ponownie przed czasem, efektownym kopnięciem obrotowym. Zawodnik trenujący w Broku zdobył Puchar Europy w Karate Kyokushin.

Polskę w kategorii +70 kg reprezentował również zawodnik BKKK - Jakub Popławski. Kuba podobnie jak klubowy kolega, walki do finału kończył przed regulaminowym czasem. W walce finałowej po regulaminowych dwóch minutach pojedynku, sędziowie zadecydowali o dogrywce, gdzie kolejne dwie minuty były bardzo wyrównane. Żaden z zawodników nie odpuścił ani na chwilę. Werdykt mógł być w każdą stronę. Jednak uniesione chorągiewki arbitrów wskazały jedną na zawodnika z BKKK, jedna na remis i dwie na rywala Kuby. Zabrakło zatem bardzo niewiele. Jakub Popławski w Pucharze Europy Karate Kyokushin zdobył drugie miejsce.

- Europejskie Puchary Karate Kyokushin trafiły do Klubu BKKK - relacjonuje prezes BKKK Zbigniew Wójcicki. - Jest to nasz ogromny sukces sportowy, zwłaszcza że wygrane były zdobyte w tak efektowny i spektakularny sposób - dodaje Zbigniew Wójcicki.

Puchar Europy seniorów i juniorów odbył się w dniach 29 - 30 listopada w Sosnowcu.

Puchar Europy Karate Kyokushin (fot. BKKK)