Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Kolejne sukcesy OKKK (zdjęcia)

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyli srebro i brąz na Mistrzostwach Europy w Sosnowcu.

Podczas Mistrzostw Europy w Sosnowcu trójka ostrowskich zawodników potwierdziła swój europejski poziom. Michalina Chrobot ponownie pokazała swojego ducha walki pokonując po drodze zawodniczki z Polski i Rosji, a w finale ulegając doskonale przygotowanej zawodniczce z Ukrainy.

Mikołaj Radgowski w bardzo dobrym stylu pokonał m. in. zawodnika z Niemiec jednak w półfinale przegrał ze starszym i bardziej doświadczonym Węgrem, który wygrał całą kategorię. Ostatecznie zajął w pełni zasłużone trzecie miejsce.

Maria Jasko, seniorka startująca w kategorii open, stoczyła walki z Węgierką, Polką i Ukrainką. Niestety przegrana z Ukrainką Marią Bilą, spowodowała że pozostała na czwartym miejscu. Ukrainka ostatecznie zwyciężyła kategorię open kobiet i została najlepszą zawodniczką wśród kobiet.

Był to dla naszej zawodniczki bardzo ciężki start z powodu trapiących ją kilka tygodni wcześniej kontuzji. Maria udowodniła ostatnimi swoimi wynikami, że pozostaje w ścisłej czołówce zawodniczek w Europie. Podczas turnieju rozegrano również konkurencję tamashiwari (rozbijania desek). Nasza zawodniczka osiągnęła 3 pozycję rozbijając 10 desek czterema technikami.

Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów stały na bardzo wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Było to zasługą shihan Eugeniusza Dadzibuga z Sosnowca. Na uwagą zasługują piękne puchary i niepowtarzalne, specjalnie zaprojektowane na tą imprezę medale.

Zawody odbyły się w dniach 28-30 listopada i wzięło w nich udział blisko 300 zawodników z 18 państw. Ostrowskim akcentem tych europejskich zawodów było zapewnienie desek do rozbijania, które pojechały do Sosnowca przygotowane przez OKKK.

Przez ostatnie tygodnie zawodnicy bardzo intensywnie trenowali pod okiem senseia Radosława Grabowskiego i Tomasza Marcjaniaka. W najintensywniejszym okresie treningi odbywały dwa razy dziennie, wcześnie rano i wieczorem. Jak widać ciężka praca kolejny raz opłaciła się.

Kolejne sukcesu ostrowskich karateków (fot. OKKK)