Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Pływacy walczyli o medale (zdjęcia)

Blisko dwieście zawodniczek i zawodników wzięło udział w V Mistrzostwa w Pływaniu o Puchar Burmistrza.

(fot. Basia Siwek)

Do rywalizacji w zawodach przystąpili reprezentanci dziewięciu klubów. Nie zabrakło dużych emocji i dobrych wyników.

W zawodach zaprezentowali się reprezentacji dwóch ostrowskich klubów: PUKS Orka oraz UKS Neptun. Zawodniczki i zawodnicy reprezentujący nasze miasto rywalizowali z pływakami m. in. z Ostrołęki, Mińska Mazowieckiego, Wyszkowa, Zambrowa, Sokołowa Podlaskiego, a nawet Warszawy.

Najwięcej zawodników do walki o medale zgłosił klub PUKS Orka Ostrów Mazowiecka. W sumie wywalczyli 28 medali (4 złote, 13 srebrnych i 11 brązowych) i zajęli piątek miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Najlepsi okazali się zawodnicy UKS Polonez Wyszków - 25 medali (10 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali). Na drugim miejscu uplasowali się pływacy z KS Barakuda Mińsk Mazowiecki - 17 medali (8 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych). Jeden medal brązowy zdobyła zawodniczka UKS Neptun Ostrów Mazowiecka - Amelia Wierzejska.

Pełna klasyfikacja medalowa oraz wyniki poszczególnych konkurencji na orkaostrowmaz.pl.

Walczyli o medale w ostrowskiej pływalni (fot. Basia Siwek)