Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |


Trzy puchary ostrowskiej Academii Gorila (zdjęcia)

Wewnętrzne zawody Academii Gorila odbyły się w niedzielę 18 stycznia.

W drugiej edycji tego turnieju wzięło udział ponad 60 zawodników i zawodniczek. Zmagania toczyły się na dwóch matach. Startujący rywalizowali w pięciu kategoriach. Turniej poza wyłonieniem gorylowych czempionów dał możliwość zdobycia doświadczenia w walce na punkty i pod presją.

Academia Gorila z Ostrowi Mazowieckiej reprezentowana była przez sześciu zawodników.

Sebastian Radziejewski pierwszą walkę wygrał duszeniem kołnierzem zza pleców. Drugie starcie z pochodzącym z Ostrowi Tomaszem Turbaczewskim również zwyciężył, tym razem na punkty 4:2. Walka z Mariuszem Wiśniewskim o wejście do finału zakończona niekorzystnym wynikiem 4:0. Repasaże Sebastian przegrywa 8:2 i kończy rywalizację.

Paweł Cudnoch pierwszy pojedynek wygrywa pewnie na punkty 9:4. Drugie starcie kończy się duszeniem zza pleców niestety w wykonaniu przeciwnika Pawła. Repasaże Paweł przegrywa na punkty 15:6 i kończy rywalizację.

Krystian Śladewski poddaje pierwszego rywala duszeniem trójkątnym nogami. W drugim starciu przegrywa nieznacznie 3:0 z późniejszym mistrzem tej kategorii. Repasaże Krystian przegrywa duszeniem z dosiadu i kończy rywalizację.

Maciek Orzech wygrywa pierwszą walkę przed czasem duszeniem trójkątnym nogami. W drugim starciu też zakłada trójkątne duszenie, ale ostatecznie kończy dźwignią prostą na staw łokciowy. W trzecim starciu Maciek został zdyskwalifikowany za nieumyślny faul. Repasaże "Orzeszek" pierwszą walkę wygrywa duszeniem, w kolejnej walce nie daje przeciwnikowi cienia szansy i odprawia go kimurą. Maciek kończy rywalizację na trzecim miejscu.

Tomasz Majewski odprawia pierwszego przeciwnika duszeniem krzyżowym. Drugi pojedynek kończy się punktami 11:2 dla Tomka. Trzecie starcie wygrane dźwignią prostą na staw łokciowy i wchodzi do finału.

Mariusz Wiśniewski pierwsze starcie wygrane przed czasem dźwignią prostą na staw łokciowy. W pełni zdominowany rywal w drugim starciu i wygrana na punkty 9:0. Mariusz pokonuje Sebastiana Radziejewskiego 4:0 i melduje się w finale.

W wielkim finale spotkali się Mariusz Wiśniewski i Tomasz Majewski. Przez większość czasu Tomasz znacząco prowadził na punkty, na sekundę stracił czujność pozwalając Mariuszowi przechwycić kołnierz i wpiąć się za plecy. Tomasz zaryzykował myśląc, że do końca walki jest już niewiele czasu i wytrzyma duszenie. Los jednak chciał inaczej i Tomasz odpłynął. Tym sposobem Mariusz zdobył złoty medal, a Tomek srebrny.

- Były to pierwsze nasze zawody w 2015 roku. Zawody organizacyjnie na "piątkę", super atmosfera i poziom walk naprawdę wysoki. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, trzy zdobyte puchary wróżą sukcesy w rozpoczętym sezonie - relacjonuje Grzegorz Kowalczyk, trener ostrowskiej Academii Gorila.

Zobacz zdjęcia:
Trzy puchary ostrowskiej Academii Gorila (fot. archiwum prywatne)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies