Ostrowski turniej dla rocznika 2005 rozstrzygnięty

Dziesięć drużyn z rocznika 2005 wzięło udział w turnieju piłki nożnej o puchar dyrektor MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.

- Celem imprezy było doskonalenie umiejętności piłkarskich, popularyzacja piłki nożnej, motywacja do aktywności ruchowej i przestrzegania zasad fair play - wyjaśniają organizatorzy zawodów.

Turniej rozgrywany był w dwóch grupach. W pierwszej spotkali się KS Ostrovia I, AMP Gool Sadowne, AP Ostrów Mazowiecka, AMP Gool Małkinia oraz Trójka Łochów. Do półfinału awansowała Trójka Łochów oraz Akademia Piłkarska Ostrów Mazowiecka.

W drugiej grupie rywalizowali ze sobą KS Ostrovia II, APN Ostrołęka, Kurpik Kadzidło, AMP Gool Ostrów Mazowiecka oraz ŁKS Łomża. Do walki o medale awansowali ŁKS Łomża i APN Ostrołęka.

W półfinałach Trójka Łochów okazała się lepsza od APN Ostrołęka, a AP Ostrów Maz. pokonała ŁKS Łomża. W finale lepsza okazała się drużyna z Łochowa, która wygrała z ostrowskim zespołem 3:1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Oliwier Świderski z ŁKS Łomża. Królem strzelców zawodów z dziewięcioma strzelonymi bramkami został Kuba Kołodziejczyk z Trójki Łochów, a najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Lasonia z pierwszej drużyny Ostrovii.