Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Wielkie starcia karateków (zdjęcia, wideo)

Najlepsi karatecy z czterech województw walczyli o medale w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W imprezie świetnie zaprezentowali się karatecy z powiatu ostrowskiego.

Na trzecim stopniu podium w kategorii kumite junior M-75 stanął Mikołaj Radgowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. W kategorii kata junior zajął piąte miejsce.

Kolejnymi brązowymi medalistami podopiecznych Radosława Grabowskiego zostali Maciej Laskowski w kategorii kumite senior M-75 oraz Katarzyna Komar w kategorii kata junior.

Dużo emocji dostarczyła Michalina Chrobot, która nie pozostawiła złudzeń, pokonując swoje wszystkie rywalki. Ostatecznie Michalina zdobyła złoty medal w kategorii kumite junior K-55. W kumite senior K-60 świetnie radziła sobie również Maria Jasko, która również zdobyła medal z najcenniejszego kruszcu.

W zawodach wzięły udział również Ewa Zarzycka i Julia Skwierczyńska, ale niestety zawodniczki OKKK zajęły miejsca tuż za podium. Mimo wszystko drużynowo podopieczni Radosława Grabowskiego zajęli wysokie drugie miejsce. Wygrał klub z Łomży.

Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wystawił w zawodach tylko jednego zawodnika - Jakuba Popławskiego. Jakub zaprezentował swój wysoki poziom i zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonej kategorii kumite młodzik M+65.