Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport |

Grad medali OKKK w Zambrowie (zdjęcia)

Dobre wyniki zanotowali młodzi ostrowscy karatecy w Zambrowie, gdzie walczyli o puchar burmistrza Zambrowa.

Zawody zorganizowano dla pomarańczowych pasów, czyli dla karateków bez doświadczenia w zawodach. W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 12 klubów z północno-wschodniej i centralnej Polski.

Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek. Jak przystało na dzień 8 marca większość, bo aż 5 medali przywiozły dziewczynki.

Pierwsze miejsca zajęły Magda Baczewska i Roksana Przywoźna, srebro zdobyły Zofia Niebrzegowska i Aleksandra Sokół, a wśród chłopców Igor Zając. Na najniższym stopniu podium stanęli Aleksandra Ufa i Aleksander Cydejko.

Podczas turnieju walczono również o czwarte miejsce - dla OKKK wywalczyli je Wiktoria Zysk, Natalia Nienałtowska, Mikołaj Kosina i Jakub Łojek.

Zawody niespodziewanie zgromadziły bardzo dużo zawodników i praktycznie w każdej kategorii było kilkunastu zawodników, którzy aby dojść do strefy medalowej musieli najpierw bardzo dobrze zawalczyć w eliminacjach. Tym sposobem turniej pierwszego kroku przerodził się w poważne zawody dla początkujących zawodników.

W zawodach wystartowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Broku, Ostrołęki, Wyszkowa, Łomży, Olecka, Augustowa, Białegostoku, Józefowa, Szczytna i Zambrowa.