Niecodzienna historia wydarzyła się w naszym powiecie. Mężczyzna tak zachwycił się uroczym szczeniakiem berneńczyka, że postanowił zabrać go sobie… prosto z cudzej posesji.
Do kradzieży doszło w czwartek 30 stycznia po południu na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Mężczyzna podjechał autem marki BMW pod jedną z posesji, chwycił szczeniaka rasy berneński pies pasterski i wrzucił go do auta. Całą scenę zauważył znajomy właściciela psa.
- Całe zdarzenie widział przez okno znajomy rodziny właściciela psiaka. Sprawca zatrzymał się BMW przed posesją i zabrał zwierze do auta. Mężczyzna pojechał za autem, jednak w pewnym momencie stracił go z oczu, zdążył jednak zadzwonić na nr alarmowy 112 i podać nr rejestracyjny BMW - przekazała asp. Marzena Laczkowska.
- W międzyczasie dyżurny ustalił właściciela auta i tam wysłał policjantów. Gdy mundurowi podjechali pod dom właściciela BMW, był tam 57-latek i jego 17-letnia córka, mieszkańcy gminy Ostrów Mazowiecka. Policjanci, sprawdzając posesję i m.in. garaż znaleźli opisywane przez świadka auto oraz psa. Na miejsce dojechał również zgłaszający i rozpoznał zarówno kierowcę auta jak i skradzionego szczeniaka - dodała rzeczniczka prasowa ostrowskiej komendy.
Na szczęście historia ma szczęśliwe zakończenie - szczeniak wrócił do właściciela, a 57-latek usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.