Dziś rano w Ostrowi Mazowieckiej termometry wskazały -24°C, co oznacza kolejną noc z ekstremalnym mrozem. Zimowe temperatury dały się we znaki mieszkańcom miasta, którzy musieli zmagać się z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak jak zapewniają meteorolodzy, nie ma co się obawiać - to najprawdopodobniej ostatnia tak zimna noc tej zimy.
Chociaż mróz trzymał nas w ostatnich dniach, prognozy na nadchodzące dni wskazują na wyraźną poprawę pogody. Zgodnie z przewidywaniami, w ciągu najbliższych dni temperatury zaczną rosnąć, a pod koniec tygodnia możemy spodziewać się nawet dodatnich temperatur.
Prognoza pogody na najbliższe dni
03.02.2026 07.30 – 07.30 04.02.2026 (wtorek/środa)
W dzień na północy, północnym wschodzie oraz w centrum kraju na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu i południowym zachodzie miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -15°C na północnym wschodzie, około -10°C w centrum -1°C na południowym zachodzie i południu, jedynie lokalnie w Małopolsce i na południu woj. śląskiego około 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz miejscami na południu i zachodzie porywisty, wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 85 km/h, w Karpatach do 65 km/h.
W nocy na północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże, jedynie na Pomorzu początkowo większe przejaśnienia. Okresami słabe opady śniegu, jedynie na południowym wschodzie kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. W Małopolsce, na obszarach podgórskich Górnego Śląska i Podkarpacia opady śniegu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem, a miejscami też w deszcz marznący powodujący gołoledź, strefa opadów marznących w ciągu nocy będzie się przemieszczała na północ i obejmie swym zasięgiem również Opolszczyznę zachód Dolnego Śląska oraz południową część województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Temperatura minimalna od -20°C na północnym wschodzie oraz Kaszubach, około -12°C w centrum do -1°C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i nad morzem okresami porywisty, przeważnie wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 65 km/h.
04.02.2026 07.30 – 07.30 05.02.2026 (środa/czwartek)
W dzień zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady śniegu, które w centrum i na południu będą przechodziły w śnieg z deszczem i deszcz, miejscami marznący powodujący gołoledź; strefa opadów marznących będzie się wolno przemieszczała w kierunku północnej Polski. Temperatura maksymalna od -9°C na północnym wschodzie, około -3°C w centrum, do 3°C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, przeważnie wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, przechodzące w śnieg z deszczem i deszcz, w wielu miejscach opady będą marznące powodujące gołoledź. W północnej części kraju opady śniegu miejscami mogą być o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5 cm. Na południu Polski w ciągu nocy stopniowy zanik opadów. Temperatura minimalna od około -10°C na północnym wschodzie oraz Kaszubach, około -5°C w centrum do 1°C na południu kraju. Wiatr przeważnie umiarkowany, na północy okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 95 km/h, w Karpatach do 65 km/h, i tam możliwe zawieje śnieżne.
Źródło: IMGW
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Mieszkańcy komentują
7 wpisy · Dołącz do rozmowy
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Brok24
Chodniki posypać a nie dzieci idące do szkoły nogi by połamali
Jak jest zima to musi być zimno
Odpuście sobie głupie posty ????????♀️ Na s8 pełno dziur po Zimie zanim kolejny opad to czas połatać i odkuć lód z dróg wiejskich.