Caritas Diecezji Łomżyńskiej 23 maja obchodził swój srebrny jubileusz reaktywacji działalności. Na to spotkanie zostało zaproszone również Szkolne Koło Caritas funkcjonujące przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.
Po wspólnej koncelebrze mszy świętej w łomżyńskiej katedrze sprawowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Janusza Stepnowskiego, w asyście ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego i licznie zgromadzonego prezbiterium naszej diecezji oraz kapłanów z sąsiednich diecezji, zaproszeni goście udali się do sali Zespołu Szkół Katolickich, gdzie kontynuowano świętowanie jubileuszu. Centralnym punktem tej części uroczystości były liczne podziękowania i ogrom życzeń złożonych na ręce ks. Dyrektora Caritas Łomżyńskiej Andrzeja Mikuckiego.
Posłowie i władze województwa podlaskiego, samorządowe władze Łomży i Ostrołęki oraz przedstawiciele licznych placówek rozsianych po naszej diecezji, a współpracujących z Caritas, oraz szkół, w listach gratulacyjnych wyrażali swoje uznanie i szacunek za 25 lat niezwykle doniosłego niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. Mozolna, cicha i konsekwentna praca wielu wolontariuszy, mierzona w tysiącach osób zaangażowanych i pełnych gorących serc, sprawia, że dobro staje się widoczne, a każdy samarytanin niezapomniany czy pominięty.
źródło: UM Ostrów Maz.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.