Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Lekkoatletyka

XXII Półmaraton Kurpiowski. Dołącz już teraz!

Ponad dwustu biegaczy z całego kraju, a także z Ukrainy, Białorusi, Finlandii i Kenii zgłosiło już swój akces do udziału w XXII Międzynarodowym Półmaratonie Kurpiowskim. Warto zauważyć, że do niedzieli 15 maja uczestników obowiązuje niższe wpisowe.

Organizator zawodów już na cztery miesiące przed zawodami umożliwił dokonywanie zapisów drogę elektroniczną za pośrednictwem strony www.polmaratonkurpiowski.pl. Z takiej możliwości skorzystało już ponad dwieście osób, ale wiele wskazuje na to, że lista uczestników półmaratonu może być znacznie dłuższa. Wpisowe do zawodów wynosi obecnie 35 zł dla uczestników z 2015 roku oraz 50 zł dla pozostałych osób. Po 15 maja będzie to odpowiednio 56 zł i 80 zł.

- Zachęcamy do zapisania się do biegu do najbliższej niedzieli 15 maja co sprawi, że wpisowe do udziału w imprezie będzie znacznie niższe - mówi dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz - Stawka w imprezie z dnia na dzień staje się coraz większa i liczymy na zgłoszenia kolejnych zawodniczek z naszego regionu.

W puli nagród XXII Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego znajdzie się aż 20 tys. złotych w nagrodach pieniężnych i rzeczowych. Nowością jest kategoria open dla pięciu najlepszych zawodniczek i zawodników z terenu Unii Europejskiej.

W ubiegłym sezonie rywalizację na trasie ostrołęckiego półmaratonu wygrał Kenijczyk Joel Kosgei Komen. 28-letni zawodnik trasę o długości 21.094 m pokonał w rewelacyjnym czasie 1:05.24, ustanawiając nowy rekord trasy. Trzy sekundy później finiszował Ukrainiec Mykola Jukhymczuk. Podium uzupełnił również Ukrainiec Anton Pototskyi - 1:06.29. Piąte miejsce ze świetnym czasem, będącym nowym rekordem życiowym - 1:07.36 zajął Przemysław Dąbrowski z Borawego.