Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Academia Gorila najlepsza w grze miejskiej (zdjęcia)

Zwycięzcami pierwszej "Ostrowskiej Gry Miejskiej" została grupa Academii Gorila, w skład której weszli: Anna Żochowska, Ewelina Kołtun, Michał Kulesza i Grzegorz Szydło.

Rywalizowali z siedmioma innym 4-osobowymi drużynami w ośmiu zadaniach. Najmłodszy zawodnik miał 13, najstarszy 37 lat.

- Pomysł na "Ostrowską Grę Miejską" padł około roku temu. Gdy pojawił się konkurs fundacji Banku Zachodniego WBK postanowiliśmy wziąć w nim udział. Udało nam się pozyskać fundusze i od tego momentu zaczęła się realizacja. Cieszymy się, że zadanie zostało wykonane - podsumowuje Paweł Pecura, jeden z pomysłodawców "Ostrowskiej Gry Miejskiej".

Wszyscy zawodnicy mieli te same zadania. Należało się wykazać sprytem, wiedzą, sprawnością i celnym okiem. W jednym z punktów należało udzielić pierwszej pomocy harcerce, w innym znaleźć pierścień księżnej Anny Mazowieckiej używając wykrywacza metalu. Kolejne punkty, to pytania z historii miasta, należało się też wykazać znajomością naszego miasta sprzed lat. Zawodnicy strzelali też w butelki.

- Rok temu uczestniczyłam w warszawskiej grze miejskiej. Tak strasznie mi się spodobała, że postanowiłam zorganizować takie wydarzenie w Ostrowi. Udało nam się wspólnymi siłami urzeczywistnić moje marzenie - powiedziała Dominika Potomska, pomysłodawczyni gry.

Organizatorami byli stowarzyszenie "Ludzie z pasją" i 29. drużyna harcerska "Pogodni". Zaangażowanych w organizację były 24 osoby. Już dziś zapowiadają kolejne edycje "Ostrowskiej Gry Miejskiej".

Zobacz zdjęcia:
Academia Gorila najlepsza w grze miejskiej (15.05.2016)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies