Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiara i religia


Rowerowa pielgrzymka do Częstochowy (zdjęcia)

Już po raz ósmy z Ostrowi Mazowieckiej wyjechała Powiatowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę. W czwartek  wczesnym porankiem dziesięcioosobowa pielgrzymka wyruszyła na rowerach do Częstochowy.

27052016pielgrz_row_26052016

Wśród uczestników byli przedstawiciele służb mundurowych i samorządów na czele ze starostą Zbigniewem Kamińskim.

- Ten wyjazd, to dla mnie naładowanie baterii na cały rok. Wydaje mi się, że ta pielgrzymka mi w tym pomaga. Podobnie chyba uważają pozostali – powiedział przed wyjazdem starosta Kamiński. 

- By wybrać się na taką pielgrzymkę, należy wcześniej przejechać minimalnie tysiąc kilometrów. Ja w tym roku przejechałem już 2.5 tysiąca – dodał starosta.

Pierwszego dnia rowerzyści mieli do przejechania odcinek z Ostrowi do Warki. To dystans około  137 km. Kolejny dzień, to około 140 km i ostatniego dnia 160 km. Pielgrzymi do Częstochowy wjadą w sobotę. Cała trasę w tą stronę pokonają na rowerze.

Przed wyjazdem rowerzyści wzięli udział w  nabożeństwie w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, zostali tez pobłogosławienie przez księdza kanonika Mirosława Mierzejewskiego.

Zobacz zdjęcia:
Rowerowa pielgrzymka do Częstochowy


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies