Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Trzecia sesja młodzieżowej rady gminy (zdjęcia)

We wtorek odbyła się trzecia sesja młodzieżowej rady gminy. W sesji wzięło udział 14 z 15 radnych. Uczestnicy obrad mieli okazję zapoznać się z uczestnikami projektu międzynarodowego "Zmiana przez wymianę międzykulturową".

Jednym z punktów porządku obrad było rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez młodzieżową radę. Następnie uczestnicy obrad ocenili prace konkursowe i wyłonili zwycięzców w konkursach zorganizowanych przez młodzieżową radę z gminy Ostrów Mazowiecka.

Oceniane były prace z dwóch konkursów. Pierwszy to "Sztuka i rękodzieło", w którym były dwie grupy wiekowe: klasy 4-6 szkół podstawowych oraz klasy 1-3 szkół gimnazjalnych.

Drugi konkurs zatytułowany był "Zabytki w naszej gminie", w którym wyróżnione były trzy grupy wiekowe: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zwycięskie prace będzie można obejrzeć na wystawie podczas dożynek gminnych, które w tym roku odbędą się 4 września w Nagoszewce.

Młodzi radni debatowali także nad ich udziałem w dożynkach. Oprócz rozdawania balonów i malowania twarzy radni zaproponowali, że upieką także muffinki, którymi będą zapraszać gości do swojego namiotu, gdzie oprócz wystawy prac prezentowany będzie także folder promujący gminę i młodzieżową radę.

Zobacz zdjęcia:
Trzecia sesja młodzieżowej rady gminy (21.06.2016)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies