Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Trzecia sesja młodzieżowej rady gminy (zdjęcia)

We wtorek odbyła się trzecia sesja młodzieżowej rady gminy. W sesji wzięło udział 14 z 15 radnych. Uczestnicy obrad mieli okazję zapoznać się z uczestnikami projektu międzynarodowego "Zmiana przez wymianę międzykulturową".

Jednym z punktów porządku obrad było rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez młodzieżową radę. Następnie uczestnicy obrad ocenili prace konkursowe i wyłonili zwycięzców w konkursach zorganizowanych przez młodzieżową radę z gminy Ostrów Mazowiecka.

Oceniane były prace z dwóch konkursów. Pierwszy to "Sztuka i rękodzieło", w którym były dwie grupy wiekowe: klasy 4-6 szkół podstawowych oraz klasy 1-3 szkół gimnazjalnych.

Drugi konkurs zatytułowany był "Zabytki w naszej gminie", w którym wyróżnione były trzy grupy wiekowe: klasy 1-3 szkoły podstawowej, klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zwycięskie prace będzie można obejrzeć na wystawie podczas dożynek gminnych, które w tym roku odbędą się 4 września w Nagoszewce.

Młodzi radni debatowali także nad ich udziałem w dożynkach. Oprócz rozdawania balonów i malowania twarzy radni zaproponowali, że upieką także muffinki, którymi będą zapraszać gości do swojego namiotu, gdzie oprócz wystawy prac prezentowany będzie także folder promujący gminę i młodzieżową radę.

Zobacz zdjęcia:
Trzecia sesja młodzieżowej rady gminy (21.06.2016)Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies