To była nie lada gratka dla amatorów jazdy na rowerach górskich. Pierwszy raz w letniej, a nie jesiennej scenerii amatorzy MTB mogli rywalizować na kultowej trasie finału Lotto Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze. Okazją do tego były XII Mistrzostwa Polski MTB Medycyny i Farmacji.
Mimo żaru lejącego się z nieba w zawodach wzięło udział 120 osób.
Wśród przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej było mnóstwo zawodników i zawodniczek, znanych z Lotto Poland Bike Marathon. Tytuł mistrzowski sprzed roku obronił Radosław Jurek (Oriflame Cycling Team), wyprzedzając Piotra Chrzanowskiego (Bliska Team) i Daniela Skórę (Aboca Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Barbara Kleczaj (Wola Bike Orbea Team), przed Dorotą Rajską (Roche Cycling Team) i Anną Puchalską (Polpharma Bike Team).
W klasyfikacji drużynowej XII Mistrzostw Polski MTB Medycyny i Farmacji zwyciężył Bliska Team (Piotr Chrzanowski, Wiktor Gindorowicz, Jakub Kurstak), przed Polpharma Bike Team (Przemysław Janik, Robert Karwatowski, Robert Krawczyk) i Gilead (Kamil Mrowiec, Paweł Trawkowski, Łukasz Rutkowski). Wśród dyrektorów i prezesów najlepszy okazał się Krzysztof Miezio (Bliska Team), przed Pawłem Trawkowskim (Gilead) i Krzysztofem Politowskim (Roche Diagnostics Team).
To były zawody dla branży medycznej i farmaceutycznej, ale nie tylko. W kategorii "Przyjaciół Branży" każdy mógł wystartować i tym samym pomóc dzieciom z Kliniki Rehabilitacji w Centrum Zdrowia Dziecka. W tym gronie najszybszy wśród mężczyzn był Paweł Kołodziejek (KK Cyklon Warszawa), przed Jarosławem Bożeniem (MGG Helpea Team) i Tomaszem Wojtkowskim (Weso-Lucky). Rywalizację "Przyjaciółek Branży" wygrała Dorota Czajkowska (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Magdalenę Kosko i Joannę Sobczuk (obie z Kliniki Rowerów).
Najbliższe kolarskie emocje już w niedzielę 3 lipca w Płocku, gdzie odbędzie się IX etap Lotto Poland Bike Marathon 2016. Start i meta wyścigów nad Wisłą nieopodal Zalewu Sobótka. Każdy może wystartować. Wystarczy mieć rower i kask.
Zobacz zdjęcia:
Kolarze dzieciom w warszawskim Wawrze (fot. archiwum organizatora)
Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.