Policjanci zatrzymali w czwartek 3 sierpnia dwóch motorowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za jazdę na podwójnym gazie.
Kierujący motorowerami po użyciu alkoholu czy w stanie nietrzeźwości stwarzają poważne zagrożenie dla własnego życia i zdrowia oraz innych użytkowników drogi. Niejednokrotnie taka jazda na podwójnym gazie w przypadku zderzenia z autem kończyła się śmiertelnie.
- Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach ostrowscy policjanci kontrolują stan trzeźwości u motorowerzystów - informuje st. sierż. Marzena Laczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch motorowerzystów, którzy nieodpowiedzialnie wsiedli za kierownicę jednośladu.
Patrol wydziału ruchu drogowego zatrzymał przed godz. 12.00 w Zakrzewie Słomach (gm. Nur) do kontroli kierującego motorowerem kingway. 22-latek z powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie miał przy sobie dokumentów.
Po godz. 12.00 w Nurze policjanci zatrzymali kolejnego kierującego jednośladem. Tym razem 57-latek z gminy Nur kierujący motorowerem zipp miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.
Obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za jazdę na podwójnym gazie.
- Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast po użyciu alkoholu grozi kara grzywny albo areszt - wyjaśnia rzecznik Marzena Laczkowska.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.