dodano: ,

| Strona główna | Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Nagoszewka: święto szkoły i podsumowanie konkursów (zdjęcia)

Święto szkoły to szczególny dzień dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce. Była to okazja do oddania czci patronowi szkoły oraz głębszemu poznaniu jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, ale również do nauczycieli i wychowawców.

...

(Fot. archiwum szkoły)

Przygotowując się do obchodów święta szkoły uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami udali się na początku października na pielgrzymkę rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Najważniejszym punktem uroczystości w murach szkoły była akademia przygotowana przez uczniów. Kolejnym elementem obchodów było podsumowanie szkolnego konkursu na prezentację multimedialną "Patron mojej szkoły - Papież Jan Paweł II".

Tradycją stało się, że tego dnia odbywa się w szkole podsumowanie gminnego konkursu wiedzy o USA pod patronatem wójta gminy Ostrów Mazowiecka. Konkurs co roku przybiera inną formę. Tym razem uczestnicy wykonywali pocztówki z ilustracją miejsca pobytu w USA i pisali pozdrowienia do kolegi lub koleżanki w języku angielskim.

Laureatami tegorocznej edycji zostali Dominik Bero (Dybki), Karolina Brzostek (Nagoszewo), Julia Szulkowska (Koziki), Bartosz Szewczyk (Nagoszewka) i Weronika Sienicka (Nowa Osuchowa). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, natomiast zwycięzcom wręczono statuetki i nagrody rzeczowe.


Dodaj komentarz