Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe

Mistrzostwa powiatu ostrowskiego w szachach z międzynarodową obsadą (zdjęcia)

Piąta edycja mistrzostw powiatu ostrowskiego w szachach przyciągnęła do Starej Ruskołęki 75 zawodników. Po raz pierwszy w zawodach wzięli udział zawodnicy z Białorusi, którzy mieli najwyższe rankingi i byli faworytami mistrzostw.

szachy_stara_ruskoleka1_28_11_17

(Fot. archiwum organizatora)

Najlepszym szachistą okazał się Bartłomiej Różycki z klubu KS Laura Chylice. Na drugim stopniu podium znalazł się Sergei Zhuck, a na trzecim miejscu uplasował się Sergei Denisik (obaj z Białorusi).

Mistrzem powiatu ostrowskiego został Tomasz Ołowski, który zajął ostatecznie piąte miejsce w zawodach. Wśród kobiet najlepsza okazała się Malwina Szewczyk z MUKS Stoczek 45 Białystok. Z powiatu ostrowskiego najwyżej została sklasyfikowana Katarzyna Wardaszka ze Starej Ruskołęki.

Zwycięzcy pozostałych kategorii:
- dziewczęta do lat 10 - Aniela Sutkowska (SP Andrzejewo),
- dziewczęta do lat 13 - Natalia Sudak (SP Andrzejewo),
- chłopcy do lat 10 - Jakub Pietruszewski (Czyżew),
- chłopcy do lat 13 - Krystian Zaremba (Andrzejewo),
- chłopcy do lat 16 - Kamil Deryło (UKS Caissa Warszawa).

Łącznie nagrodzonych zostało 32 uczestników. Najstarszym zawodnikiem mistrzostw był 79-letni Klemens Jagałła, a najmłodszym 4-letnia Maja Szewczyk z Akademii Szachowej Sobocińscy.

- Cieszy duża ilość dzieci i młodzieży i dużo miejsc na podium zawodników z powiatu ostrowskiego. Turniej mógł się odbyć dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękuje - mówi Arkadiusz Przeździecki, organizator mistrzostw powiatu ostrowskiego w szachach.

Zawody odbyły się w niedzielę 19 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce.