Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Szachiści z Wąsewa walczyli o "Złotą Wieżę" (zdjęcia, wideo)

Dwójka szachistów z Wąsewa rywalizowała w siódmej edycji turnieju o "Złotą Wieżę", który tradycyjnie został przeprowadzony w gminie Lelis. W zawodach rozgrywanych w Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu na piątym miejscu z czterema zwycięstwami na koncie został sklasyfikowany Zdzisław Rydel, a na siódmej lokacie uplasował się Kacper Rydel.

zlota_wieza1_05_12_17

W rywalizacji najlepszy okazał się Jarosław Święcicki z Ostrołęki, który odniósł komplet zwycięstw i wyprzedził Dariusza Gadzałę z Ostrołęki i Ryszarda Jastrzębskiego z Korczak.

Ciekawie przebiegała rywalizacja w gronie najmłodszych szachistów do lat 10. Po raz drugi z rzędu w zawodach zwyciężył Jakub Firmuga z Łomży, przed braćmi Jerzym i Bartoszem Chełstowskim z Łomży. Na trzeciej lokacie został sklasyfikowany także Igor Bartowiak z Ostrołęki. W gronie juniorów do lat 16 nagrody odebrali Kacper Popielarczyk z Kadzidła i Miłosz Dembiński z Ostrołęki.

Organizatorzy przyznali także dodatkowe wyróżnienia - dla najmłodszego zawodnika - Alan Dobkowski z Ostrołęki, dla najlepszej zawodniczki - Diana Zysk z Ostrołęki, dla najstarszego zawodnika - Zygmunt Szczepanek z Ostrołęki i dla najlepszego szachisty z terenu gminy Lelis - Macieja Brzeskiego.

Nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom turnieju wręczał dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak.

- Cieszymy się bardzo z faktu, że tyle zawodniczek i zawodów skorzystało z naszego zaproszenie i wzięło udział w zawodach, które organizowane są w Lelisie już po raz siódmy - podkreśla dyrektor CK-BiS Bartosz Podolak. - Myślę, że nagrody dla szachistów były bardzo atrakcyjne, a przez kilka godzin rywalizacji wszyscy miło spędzili czas. Widać, że ta impreza może się rozwijać, a szczególnie cieszy mnie rosnąca frekwencja w rywalizacji wśród dzieci.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies