Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Kolarstwo


Na dwóch kółkach uczcili dwie rocznice (zdjęcia)

Rajdy rowerowe na stałe wpisały się w kalendarz powiatowych imprez sportowych. W sobotę odbył się jubileuszowy rajd na dwóch kółkach dookoła powiatu ostrowskiego.

2018/05/rajd-dookola-powiatu-jpg_5af94af9c65f3Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Wydarzenie było jednym z cyklu imprez towarzyszących uczczeniu dwóch rocznic - 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 20-lecia powiatu ostrowskiego.

- Sobotnia impreza sportowa była okazją nie tylko do wypoczynku, zwiedzania, aktywnego spędzenia czasu, ale też do obejrzenia inwestycji powiatowych zrealizowanych w ciągu minionego dwudziestolecia, ze szczególnym uwzględnieniem także miejsc pamięci związanych z historią Polski - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Wśród ochotników rowerowych wrażeń wystartowali samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Rowerzyści przebyli na dwóch kółkach prawie 180 kilometrów. Trasa prowadziła m.in. przez Ostrów Mazowiecką, Komorowo, Wąsewo, Jelonki, Stary Lubotyń, Jasienicę, Andrzejewo, Szulborze Wielkie, Czyżew, Boguty-Pianki, Nur, Zuzelę, Małkinię Górną i Brok. Trasę rozpoczęto sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Po drodze uczestnicy wydarzenia składali kwiaty i zapalali znicze przed pomnikami marszałka Józefa Piłsudskiego - w Komorowie i Broku.

- Dziękujemy wszystkim pasjonatom dwóch kółek za aktywne uczestnictwo, energię, wytrwałość i mile spędzony czas, a gospodarzom wszystkich miejsc, w których był zaplanowany postój za gościnę i możliwość skorzystania z obiektów w celu regeneracji sił - dodaje organizator wydarzenia.

Rajd rowerowy dookoła powiatu ostrowskiego odbył się w sobotę 12 maja.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies