Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Parafia w Andrzejewie z kolejną dotacją

Sejmik Województwa Mazowieckiego 22 maja podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia naboru wniosków o udzielenie dotacji w 2018 r. na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

2018/06/parafia-andrzejewo-09062018-gif_5b1ba29267204

Dofinansowanie otrzyma 67 projektów. Na tej liście znalazł się również projekt Parafii Rzymsko - Katolickiej pw. Wniebowzięcia N.M.P. w Andrzejewie dotyczący wykonania kontynuacji remontu konserwatorskiego kościoła - elewacja wraz z rekonstrukcją okien.

Z uwagi na upływ czasu kościół wymaga podjęcia działań konserwatorskich. W chwili obecnej konieczny jest remont ścian, zwłaszcza pomiędzy dachem nad nawami bocznymi a dachem nawy głównej. Tynki uległy destrukcji i odstają od muru - informuje Ewelina Tatko z Urzędu Gminy Andrzejewo.

Wartość otrzymanego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego na remont kościoła wyniesie 90.000,00zł.

Celem prac jest przywrócenie oryginalnego wyglądu ceglanego muru. Zadanie obejmuje również rekonstrukcję okien wraz z wprowadzeniem dodatkowego szklenia, które ma zapewnić m.in. stabilizację klimatu wnętrza oraz ochronę przed zamakaniem ścian wewnątrz obiektu.

Planowany remont kościoła znalazł się również wcześniej na liście projektów do dofinansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wartość dotacji z tego źródła wyniesie 300.000,00 zł.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies