Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Yerba Mate Green zdrowszy zamiennik kawy?

Yerba mate, czyli susz ostrokrzewu paragwajskiego jest najbardziej popularny w centrum Ameryki Południowej. Mimo tego historia picia yerba mate związana jest z wieloma innymi narodami, z powodu kolonizacji oraz emigracji w tamte rejony.

2019/02/yerba-mate-green-despalada-1-jpg_5c6130af53710

Dla przykładu emigranci z Polski, Ukrainy, Rosji czy Szwajcarii, mieli swój udział w unowocześnieniu plantacji ostrokrzewu oraz stwarzaniu nowych metod produkcyjnych.

Yerba mate z każdym rokiem zdobywa coraz większą popularność nie tylko w tych krajach, ale także choćby w Syrii czy Libanie, gdzie jest wręcz naparem narodowym, podobnie jak w Ameryce. Tę niesłychaną popularność yerba zawdzięcza swoim właściwościom pobudzającym, dla których coraz więcej osób rezygnuje z kawy czy napojów energetycznych. Pobudzenie yerbowe jest znacznie zdrowsze dla organizmu i docenienie tego naparu przez tak wiele narodowości to na to niepodważalny dowód.

Mateina czyli kofeina w yerba mate
Mateina i kofeina to w rzeczywistości ten sam alkaloid ksantynowy, który ma działanie pobudzające, wzmacniające, moczopędne. Poprawia też koncentrację i zdolność szybkiego kojarzenia oraz podnosi ciśnienie i polepsza krążenie krwi, przy okazji - poprawiając metabolizm. Różnica podstawowa pomiędzy tym alkaloidem w kawie, a w yerbie jest taka, że nie występuje on sam. W yerba mate mamy całą masę związków czynnych biologicznie, które uzupełniają działanie kofeiny - z jednej strony wzmacniając poczucie energetyzacji i relaksacji (teobromina, teofilina), a z drugiej, doładowując organizm kompleksem polifenoli i mikroelementów (witaminy i minerały).

W przeciwieństwie do tego kawa nie zawiera tak wielu związków, dlatego kofeina w niej zawarta powoduje nagły skok ciśnienia i wypłukuje np. magnez. Yerba mate to po prostu znacznie zdrowsza wersja kofeinowego naparu, ale jest też czymś więcej niż napar pobudzający. To pełnia odżywienia ciała, odświeżenia umysłu. Warto też dodać, że... działa znacznie dłużej niż kawa. Ekstrakcja suszu yerba mate jest wielokrotna, co oznacza, że można zalewać napar kilka - nawet kilkanaście! - razy. Łagodne pobudzenie utrzymuje się do około 8 godzin i nie powoduje późniejszego wyczerpania organizmu.

Wybierz Yerba Mate Green
Wśród gatunków yerba mate na rynku dostępne są rozmaite smaki. Warto wybrać taki, który będzie najlepszy nie tylko dla twojego gustu, ale też dla całej planety. Marka Yerba Mate Green zapewnia i jedno i drugie: świetny, delikatny, a zarazem prawdziwie yerbowy smak, troskę o środowisko naturalne (to w pełni organiczna i certyfikowana yerba mate), ponadto znakomicie pobudza. Zastąp picie kawy świeżą, pełną minerałów Yerba Mate Green i zobacz, w jak fantastyczne samopoczucie cię to wprowadzi. Niech każdy dzień będzie teraz przygodą z energią i relaksem!

Sklep internetowy https://www.yerbamarket.com przygotował niespodziankę dla wszystkich czytelników portalu. Na hasło "tekst na ostrowmaz24.pl" wpisane podczas składania zamówienia, do przesyłki zostanie dołączony mały upominek. Zapraszamy na zakupy!

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies