Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


"Podziel się historią". Spotkanie kolekcjonersko-historyczne (zdjęcia)

W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach Piankach, odbyło się pierwsze spotkanie kolekcjonersko-historyczne, połączone z otwarcie wystawy pt. "Wojna 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic".

2019/10/spotkanie-historyczno-kolekcjonerskie-007-jpg_5d9c60e4afce7 Fot. archiwum organizatora

Zaproszenie na spotkanie przyjęli kolekcjonerzy: Ryszard Deniziak, Wojciech Łopuski, Robert Uszyński i Marek Krajewski. Panowie zaprezentowali niezwykle ciekawe zbiory militariów z okresu I i II wojny światowej, których nie powstydziłoby się największe muzeum. Na zwiedzających niezapomniane wrażenie robiły szable, pistolety, strzelby i pociski. Panowie z pasją opowiadali uczniom o swoich zbiorach.

Eksponaty na spotkanie kolekcjonersko-historyczne w Bogutach-Piankach udostępniło również Muzeum Forteczne w Piątnicy oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki.

Niezwykłym gościem na spotkaniu był Leopold Dmochowski żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych pseudonim "Sęk", mieszkający obecnie we wsi Drewnowo-Dmoszki. Gość podzielił się wzruszającymi wspomnieniami z uczestnikami wydarzenia.

Spotkanie kolekcjonersko-historyczne pn. "Podziel się historią" i otwarcie wystawy pt. "Wojna 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic" odbyło się, w piątek 4 października, w siedzibie GOKiS w Bogutach-Piankach.


Zobacz zdjęcia: "Podziel się historią". Spotkanie kolekcjonersko-historyczne (zdjęcia)

1/8
2/8
3/8
4/8
5/8
6/8
7/8
8/8